Weiss st. : Musíme myslieť pozitívne a dať do toho všetko

Skupinová fáza Európskej konferenčnej ligy UEFA vrcholí. Belasí sa v Kodani pobijú o svoju šancu na postup do jarnej vyraďovacej fázy. Úvodný výkop je vo štvrtok o 21:00, priamy prenos vysiela RTVS na Dvojke.

Postupový kľúč hovorí jasnou rečou. Pred posledným hracím dňom skupiny má Slovan a PAOK na konte rovnaký počet bodov, a o gól lepšie skóre. Potrebuje získať rovnaký počet bodov ako PAOK v súbežne hranom zápase s Lincolnom, a pri rovnosti bodov rozhoduje celkové skóre. 

Domáci očakávajú približne 15-tisícovú návštevu, a v hľadisku bude aj cez 150 našich fanúšikov. Kapacita štadióna Parken je 38 065 divákov. 

„Verím, že diváci dajú energiu, v prvom rade domácim, no i nám. Naši hráči hrajú lepšie pod trochu väčším tlakom, a keď čelia lepšiemu súperovi ako v domácej lige, a to bez urážky nikoho. Tempo je vyššie, hráči sú koncentrovanejší, dávajú do hry viac emócie. Na zápas sa tešíme a verím, že podáme výkon na hranici našich schopností. Vtedy máme šancu na víťazstvo. Kodaň má svoje zdravotné problémy, my takisto máme svoje ťažkosti, v zostavách bude určite niekoľko zmien, a uvidíme, kto bude lepší,“ povedal pre klubový web tréner Vladimír Weiss st.

Foto

Šéf realizačného tímu belasých konkretizoval naše absencie. „Nie sú s nami Guram Kašia, Joeri de Kamps i Lukáš Pauschek, ktorí sú chorí, resp. dlhodobejšie zranení. Z tohto pohľadu nám chýbajú minimálne dvaja hráči zo základnej zostavy. Aj domáci majú nejakých zranených hráčov, príležitosť dostanú iní, majú však veľa mladých, talentovaných futbalistov, ktorí keď dostanú šancu, určite budú behať a snažiť sa. Majú to postavené na tvrdosti a rýchlosti, v tomto sa im musíme vyrovnať. My máme možno technickejších hráčov, no do toho musíme pridať bojovnosť a rýchlosť.“

Vladimír Weiss st. odpovedal na otázku, či realizačný tím bude sledovať aj priebeh zo Solúna. „Samozrejme, že budeme mať ľudí, ktorí to budú vnímať. Ja sa však samozrejme budem sústrediť na výkon nášho mužstva a budem vnímať len zápas, ktorý budeme mať pred očami, a nie ten druhý. Keď chceme pomýšľať na postup, musíme zvíťaziť, a všetku energiu či už z mojej pozície ako trénera, alebo z pozície hráčov, budeme vkladať do tohto zápasu. Náš ´fokus´ (zameranie, pozn. red.) musí byť len na náš výkon a náš zápas,“ vyhlásil Vladimír Weiss st., ktorý sa na štadióne Parken v minulosti predstavil ako tréner gruzínskej reprezentácie.

„Zažil som tu atmosféru pred plným štadiónom. S Gruzíncami sme vtedy prehrali vysoko 1:5, na to som však už zabudol. Niekde v pamäti to mám, to vám zostane do konca života, no za stavu 1:1 sme hrali dobre, potom prišla vymyslená penalta a prehrali sme. Každý zápas je iný, dnes som tu na klubovej úrovni s inými hráčmi ako v reprezentácii, s ktorou sme vtedy neboli v plnej sile, mali sme množstvo maródov,“ skonštatoval náš tréner, ktorý ešte výstižne uzavrel svoje predzápasové vyjadrenie. „Verím, že zajtra bude zostava silná, budeme konkurencieschopní súperovi, a prevýšime ho. Keď chceme hrať na víťazstvo, musíme myslieť pozitívne a dať do toho všetko. Do konca roka nás čakajú ešte dva ligové duely, ktoré chceme zvládnuť, no zajtra je ten prvý, veľmi dôležitý. Nech dopadne akokoľvek, tak skupinu môžeme brať pozitívne, uhrali sme aj keď povinných 6 bodov s Lincolnom, a dve dobré remízy s PAOK, čo by sme pred úvodom skupiny možno brali ako pozitívum. Uvidíme, čo sa nám zajtra podarí. Nech to dopadne akokoľvek, verím, že odtiaľto pôjdeme s dobrou náladou a vedomím, že sme urobili všetko pre postup,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Pridaj komentár