Slovan v Írsku nezaváhal, v treťom predkole Európskej ligy vyzve ruský Krasnodar

UCD Dublin AFC – ŠK Slovan Bratislava  1:5 (0:1)

Góly: 57. Swan –  40., 90+1. a 90.+3. Vittek, 49. Milinkovič. 81. Saláta

UCD Dublin AFC: Corbet – Leahy, Kouogun, Boyle, Langtry – Watts (55.Cannon), O´Neill, Benson (C) – Mulhall (88. Belhout), Swan, Doyle (76. Kirwan)

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Sekulič, Dobrotka (69. Hudák), Saláta, Podaný – Lásik, Štefánik – Milinkovič (C) (83. Gašparovič), Zreľák, Kubík (67. Oršula)– Vittek

Rozhodca: O. Valjić – D. Drašković, G. Dujak (všetci Bosna a Hercegovina).

Diváci: 1361

Oproti prvému zápasu mali oba celky ideálne počasie na futbal. Do odvety vstúpili lepšie domáci, ktorí si po chybe Slovana vypracovali prvú nebezpečnú šancu. Mulhallov strelecký pokus skončil tesne vedľa Muchovej brány. Odpoveď zo strany Slovana na seba nenechala dlho čakať.  V priebehu piatich minút dvakrát ohrozil Corbetovu bránu Milinkovič, raz nebezpečne vystrelil Lásik. Belasí boli naďalej pri chuti. Kapitán Milinkovič patril k najnebezpečnejším hráčom Slovana.  V závere  prvého polčasu mohol Slovan poslať do vedenia Zreľák, jeho strelu Corbet zázračne chytil. To čo nevyšlo Zreľákovi, to sa podarilo o pár minút Vittekovi. Kanonier belasých zúžitkoval Milikovičovu prihrávku a poslal Slovan do zaslúženého vedenia.

Vstup do druhého dejstva vyšiel Slovanu na výbornú. Marko Milinkovič po spolupráci s Adamom Zreľákom poslal Slovan do dvojgólového vedenia.  Slovan mal zápas pod kontrolou, aktivitou hýrili krajní obrancovia, ktorí podporovali útočné akcie belasých. Domáci sa po necelej hodine hry dostali do zápasu, na 1:2 znížil kanonier Swan. O minútu mohlo byť vyrovnané, chybu belasej obrany nepotrestal Swan. Mucha perfektne zasiahol, udržal Slovan vo vedení. Na 3:1 pre Slovan mohol  zvýšiť Milikovič, jeho strelecký pokus zmaril pred bránkovou čiarou obranca Kouogun. UCD Dublin sa naďalej pokúšal o vyrovnávajúci gól. obrana Slovana odolávala. Tretí, poisťovací gól pre Slovan prišiel desať minút pred koncom. Milinkovičov center po rohu našiel Salátu, ktorý sa nemýlil. V samom závere stretnutie spečatil dvomi gólmi skóre zápasu Róbert Vittek, ktorý si pripísal hetrik.

Ohlasy zdroj :  skslovan.com

Dušan Tittel, tréner Slovana: ,Som veľmi rád, že sme zaslúžene vyhrali vyšším rozdielom a potvrdili postup do ďalšieho predkola. Bol to dobrý a pre divákov atraktívny zápas so šancami na oboch stranách. My sme boli dostatočne efektívni pri ich premieňaní, aj keď na prvý gól sme museli čakať až do konca prvého polčasu. V našej hre boli veľmi dobré fázy, ale aj slabšie. Tých sa proti silnejšiemu súperovi, akým bude ruský Krasnodar, musíme vyvarovať. Našou chybou sme domácim umožnili znížiť, následne ožili hráči aj diváci a Jano Mucha predviedol niekoľko dobrých zákrokov. Je veľmi dobré, že Robo Vittek sa po dlhšej pauze dostáva do pohody a dnes skóroval trikrát. Pomôže to nielen jemu, ale aj celému mužstvu. Páčilo sa mi, že fanúšikovia UCD i Slovana odmenili po zápase hráčov potleskom. Oba tímy si to za svoje výkony zaslúžili.“