Michal Řepík odchádza do Prahy

Michal Řepík patril v Slovane medzi najlepších hráčov. Šikovný pravák sa s vedením klubu dohodol na predčasnom ukončení zmluvy. Sezónu dohrá v pražskej Sparte, kde v minulosti pôsobil. Pre  Spartu je to cenná posila. Za Slovan odohral 51 zápasov, získal 23 bodov (12+11). V drese Slovana je aktuálne najlepším strelcom.

„Mojou motiváciou je závere sezóny pomôcť Sparte,“ hovorí pre klubový web Sparty Michal Řepík. „Zároveň som rád, že pre mňa tento ročník ešte nekončí. Slovan je ďaleko od postupu do play off a po olympijskej prestávke sa hrajú už iba dva súťažné zápasy a ja by som rád v sezóne ešte pokračoval. Presun do Sparty beriem ako ideálny variant a teším sa sem. Je to pre mňa známe prostredie a verím, že táto sezóna by mohla byť ešte dlhá,“ dodáva bývalý útočník Floridy Panthers.

Michal Řepík ešte vo štvrtok odohral posledný duel v drese Slovana na ľade  bieloruského Dinama Minsk. Hneď druhý deň po prílete jeho kroky viedli do Prahy. V popoludňajších hodinách už vybaľoval výstroj v holešovickej Tipsport arene, kde došlo k finálnemu podpisu zmluvy, ktorá platí pre záver aktuálnej sezóny. „V Sparte som vyrastal a mám k nej špeciálny vzťah. Veľmi sa teším, že pomôžem tímu a bude sa nám v závere ročníku dariť. Prvý tréning by som mal absolvovať v sobotu a verím, že budem okamžite pripravený nastúpiť aj do ostrého stretnutia,“ vraví Řepík.

 

Pridaj komentár