Predstavenie posledného súpera HC Slovan Bratislava v kempe vo Švajčiarsku – CSKA MOSKVA


Zápas sa hrá zajtra 17.08. o 19:00 v Herisau.

Ako začať? O tomto klube by sa dali písať romány. Je to suverénne najúspešnejší tím ruskej hokejovej histórie. Takmer všetky hviezdy “zbornej“ hrali za tento armádny klub. Stačí spomenúť mená ako Pavel Bure, Alexander Mogilny, Sergei Fiodorov, Viačeslav Fetisov, Valeri Kharlamov, Vladislav Tretjak, Sergei Makarov, Vsevolod Bobrov, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Boris Mikhailov, Alexander Ragulin a i. CSKA bolo založené v roku 1946 s pôvodným názvom CDKA (Centralnyy Dom Krasnoy Armii). Mali, ako sa hovorí, “bezodnú studňu“ tých najlepších hráčov sovietskej éry k dispozícii vďaka povinnej vojenskej službe. Vyhrali 32 (!) titulov v najvyššej sovietskej lige a 20-krát Európsky pohár majstrov IIHF. Ich svätostánok Ľadový palác pojme 5’600 divákov. V KHL však ešte titul nezískali a vôbec čakajú na nejaký v lige od roku 1989, teda dlhých 25 rokov. Ani tú poslednú sezónu v KHL si nedajú do vitríny. V konferencii skončili na predposlednom postupovom mieste a v play-off vypadli hneď v prvom kole so SKA Petrohrad 0:4 na zápasy.

Hlavným mecenášom CSKA je Rosneft, ruský ropný kolos, ktorého hlavným akcionárom je ruská vláda. Preto CSKA nikdy nemalo, nemá a nebude mať núdzu o peniaze. Podľa toho aj vyzerá ich súpiska. Aktuálne na nej nájdete už z predošlej sezóny Denisa Denisova, Jana Mursaka alebo Alexandra Radulova, veľkú ikonu CSKA. Tím však prešiel celkovou obrodou, keď armádny klub opustili viaceré opory ako napríklad brankár Mikhail Biryukov, Yakov Rylov, Oleg Saprykin, Viktor Kozlov či Alexei Morozov. Naopak prišli nové tváre v podobe Stanislava Galimova, Bena Eagera, Grigoria Panina, Kevina Lalandeho, Yevgenia Artyukhina alebo „objavy“ tohtoročných majstrovstiev sveta Andrei Stas a Francúz so skúsenosťami z NHL, Stéphane da Costa.

V príprave sa im darí nad mieru dobre, keď všetkých svojich súperov porazil (dovedna 5 odohraných zápasov) s celkovým skóre 14:5. Za dve sezóny sme s nimi odohrali 4 zápasy, z toho 3 sme prehrali. Bojím sa, že to rovnako dopadne aj zajtra. Samozrejme je to len príprava. Držme nášmu belasému táboru palce.

 

Autor článku : Michal Haša

 

 

Pridaj komentár