Prehra na ľade Avangardu Omsk

Avangard Omsk – HC Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 19. J. Medvedev (Everberg, Stas), 34. Fisenko (J. Medvedev, Kugryšev), 46. Minejev (I. Michejev, Kugryšev), 47. K. Semjonov (Lisov, A. Petersson), 57. J. Medveděv (Meňšikov, Kugryšev) – 27. Buchtele (Boychuk)

Rozhodovali: Gofman, Sergejev – Šišlo, Ivanov. Vylúčenia 1:3 navyše Stas 2+2 – Després 5+DKZ, Presilovky 1:0, Oslabenia 0:0

Avangard Omsk: Šilin  – Čudinov, Ahnelöv, Martynov, Minejev, Meňšikov, J. Medvedev, Lisov, Berezin – Purcell, K. Semjonov, A. Petersson – I. Michejev, Fisenko, Kugryšev – Kovaljov, Stas, Everberg – Žukenov, Chochrjakov, Fajzullin.

HC Slovan Bratislava: Mazanec  – Ebert, Sersen, Després, Meszároš , T. Voráček, Švarný , Barker – Genoway, Boychuk, Buchtele – Řepík, Viedenský, Kašpar – Skalický, A. Šťastný, Šerbatov – M. Hlinka, Sádecký, Hrnka.

Slovan na ľade Omsku nezačal zle. Dobrú možnosť nevyužil Després. Keď Slovan nedokázal využiť dlhú štvorminútovú presilovku, prišiel v závere tretiny trest. Medvedev využil početnú výhodu, keď pykal Després, ktorý navyše za svoj priestupok dostal 5+ DKZ.

Domáci dohrávali svoju presilovku, Slovan sa ubránil. V 26. minúte Mazenev výborne zasiahol proti Kurgyševovi. Odpoveď Slovana prišla po súhre Boychuka s Buchtelem, druhý menovaný vyrovnal. Hráči Omsku mali viac z hry, Mazanec vyriešil viacero šancí domácich. Pri Fisenkovom góle na 2:1 už zasiahnúť nestačil.

V úvode tretieho dejstva Slovan prežil oslabenie. Domáci boli pri chuti, aby Minejev, krátko na to aj Semjonov pridali dva góly, čím navýšili skóre na 4:1. Nabudní hráči Avangardu mali hru pod kontrolou. Slovan v tretej časti nebol príliš nebezpečný. Tri minúty pred koncom uzavrel na konečných 5:1 pečatil Medvedev.

Ohlasy po zápase, zdroj hcslovan.sk

Eduard Zankovec: „Vstúpili sme do zápasu aktívne, mali sme šance aj nápor, no nevyužili sme štvorminútovú presilovú hru. Žiaľ v druhej a tretej tretine sme Avangardu nestíhali ani v aktivite, ani v efektivte premenených príležitostí. “