Koniec Špirka v Slovane?

Rastislav Špirko mal byť jednou z hviezd Slovana v nastávajúcom ročníku KHL. 31-ročný Martinčan nastúpil v príprave proti Ufe, kde si nepripísal žiadny bod. V Brne proti Torpedu už však v základnej zostave chýbal. A to je práve kameňom úrazu. Po podpise zmluvy so Slovanom Špirko povedal: „Snažím sa byť pozitívny. Môžem povedať, že boli ľudia, ktorí ma od toho odhovárali, no ja som mal svoju hlavu. Rozhodnutie bolo na mne a ja verím svojim pocitom.“ Zdá sa, že reprezentačného útočníka napokon predsa len ktosi odhovoril.

Vo štvrtok ráno totiž Špirko trénoval spolu s Martinčanmi a na facebookovom profile MHC Martin sa objavila informácia, že s ním vedenie MHC plánuje rokovať o tom, aby začal sezónu v Martine. „Je pravda, že Rasťo s nami trénuje a dohodli sme sa s ním, že si spolu sadneme a porozprávame sa. Nechcem sa bližšie vyjadrovať, neviem, ako vyzerá jeho zmluva so Slovanom, musíme si počkať. Rasťo každopádne nie je hráč pre extraligu a my by sme chceli, aby odohral v Martine len pár zápasov. Ak sa tak vôbec stane,“ povedal nám nový prezident klubu MHC Martin Michal Taliga. Ten nám viac k danej veci nechel povedať, pretože Martinčanov momentálne zamestnáva licencia na štart v extralige.

Z vyjadrenia prezidenta klubu je však zrejmé, že k diskusii so samotným hráčom by neprišlo len tak z ničoho nič. Situáciu budeme samozrejme sledovať, avšak podľa našich zdrojov je za Špirkovým odchodom a snahou rozviazať zmluvu nespokojnosť hráča pôsbobiť vo štvrtom útoku. V príprave, keď tréner iba skúša zohratosť a chémiu v jednotlivých formáciách sa nám tento argument zdá viac ako nelogický. Navyše proti Ufe nastúpil v tretej lajne. Do hlavy hráča však nevidíme a do uzávierky tohto článku sa nám s ním nepodarilo spojiť. Najbližšie dni však určite všetko odhalia.

FOTO: Adrián Danaj

Pridaj komentár