Preview : HC Slovan Bratislava – Sibir Novosibirsk

V nedeľňajšom zápase proti Novokuznecku si fanúšikovia Slovana prišli na svoje. Slovan nasúkal súperovi šesť gólov, tešil sa z premiérového víťazstva v ročníku. To bude mať možnosť potvrdiť už v utorok, kedy o 17.00 hostí Sibir Novosibirsk. Jedno z prekvapení minuloročného play-off, keď skončil až v konferenčnom finále. Rozdielovým faktorom bol brankár Salák, ktorý počas sezóny prišil z Petrohradu, kam putoval Koskinen.

HC Slovan 

V zápase proti Novokuznecku v zostave pre chorobu chýbal Ladislav Nagy, ktorého v prvom útoku nahradil Tomáš Surový. Ten sa asistenciu podieľal na prvom góle Lukáša Kašpara v drese Slovana v KHL, ktorý zvýšil vedenie belasých na 4:0. V poslednom meraní síl týchto dvoch súperov na bratislavskom ľade si Surový otvoril strelecký účet v sezóne. Jeho gól v závere prvej tretiny odobril rozhodca až počas prestávky medzi prvou a druhou tretinou. Slovan napokon prehral 2:3. Zápas trval vyše troch hodín, nechýbalo mu takmer nič, okrem šarvátok boli diváci svedkami aj bitky. Duel sa nehral v rukavičkách, o čom svedčí aj táto fotka:

DSC00195

Sibir Novosibirsk

Do ročníku vstúpil Sibir tesnou prehrou po predĺžení na ľade Dynama Moskva 3:4 pp. V rámci Moskvy si napravil chuť v Podolsku, kde uspel po výhre :1. Podobne ako vlani, ani tento rok nestačil na Medveščak Záhreb, kde po prehre 2:4 ťahal za kratší koniec. Ani v Novosibirsku sa nevyhli obmene hráčskeho kádru. Z opôr klub opustili Hersley, Koskiranta, Enlund, ktorí dohromady získali v uplynulej sezóne slušných 141 bodov. Nahradiť by ich mali Česi Vincour a Roth. Do KHL sa vracia Švéd Ridderwall. Či ich dokážu nahradiť ukáže čas. 

Vzájomné zápasy

V nich veľa gólov nezvyklo padať. Výnimkou bolo prvé meranie síl týchto súperov v KHL, kedy Slovan v zostave s Višňovským, Sekerom a Šatanom dominoval 6:2.

05.11.14 Sibir Novosibirsk HC Slovan Bratislava 1 : 0
(0 : 0)
30.10.14 HCSlovan Bratislava Sibir Novosibirsk 2 : 3
13.01.14 HC Slovan Bratislava Sibir Novosibirsk 2 : 1
(1 : 1)
27.09.13 Sibir Novosibirsk HC Slovan Bratislava 3 : 1
30.11.12 Sibir Novosibirsk HC Slovan Bratislava 1 : 2
30.10.12 HC Slovan Bratislava Sibir Novosibirsk 6 : 2

 

Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal. Zápas môžete od 17.00 sledovať na Sport 2

Zostava:

Garnett (Brust) ,Barker, Sersen – Starosta, Švarný – Mihalik, Valach – Kozák, Kašpar, Nedorost, Surový – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skokan, Protasenja, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

Pridaj komentár