Slovan predĺžil víťaznú sériu, v Chabarovsku rozhodol po dlhom lete Vopelka

Amur Chabarovsk – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly:  50. O. Li (Vl. Ušenin) – 7. Taffe (Sersen, Cheechoo), 43. Vopelka (Rosandić, Švarný)

Rozhodovali: Bukin, Olenin – Nesterov, Černyšev. Vylúčenia: 5:3. Využitie: 0:0. Diváci: 7000.

Amur: Metsola – Gorochov, Kondratiev, Kolář, Kamalov, Aťušov, Malevič, Jelesin – Litovčenko, Byvaľcev, Zohorna – Ramstedt, Kuusela, Kapustin – Vj. Ušenin, Vl. Ušenin, Li – Krysanov, Rudenkov, Nazarov.
Slovan: Brust – Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Starosta, Bačík, Rosandič – Hlinka, Taffe, Cheechoo – Musatov, Chipchura, Jeglič – Skalický, Lušňák, Šťastný – Vopelka, Šiška, Petráš – Pätoprstý.

Zápas v Chabarovsku nebol pre Slovan jednoduchý, keďže hráči išli na ľad prakticky z lietadla. Aj preto bolo dôležité, aby zverenci trénera Říhu zvládli úvod zápasu. Tento scenár začal napĺňať v siedmej minúte Sersen, ktorý vystrelil od modrej čiary a jeho ranu tečoval vzápätí Taffe – 0:1. Druhý gól mohol pridať v 13. minúte Cheechoo, jeho strela však tesne po vhadzovaní skončila iba na ľavej žrdi.

Prvú šancu druhej tretiny mali domáci, Kapustin však stroskotal na Brustovi. Ešte väčšiu šancu mal vzápätí Rudenkov, opäť však čaroval skvelý Brust! Ten bol v hlavnej úlohe aj v 29. minúte, keď zlikvidoval šancu Krysanova. Ďalšiu šancu domácich mal Kuusela, jeho teč ale gólom neskončil, rovnako ani závar na druhej strane, keď sa k niekoľkým zakončeniam dostal aj Slovan.

Poslednú dvadsaťminútovku začal Slovan vynikajúco. Vopelka prebral puk tesne za modrou, po pravej strane vnikol do pásma a strelou medzi betóny nedal Metsolovi žiadnu šancu – 0:2. Na hráčoch sa však už začala prejavovať únava, čo Amur vycítil a zatlačil Slovan do defenzívy. Obrana spolu s Brustom odolávala, ale iba do 49. minúty, keď sa presadil kontaktným gólom Li. Záver bol dramatický, domáci sa snažili o vyrovnanie, ale napokon sa už nič nestalo a Slovan si pripísal ďalšie víťazstvo v sérii!

hlas po zápase (zdroj: hcslovan.sk):
Miloš Říha, tréner Slovana: „Dnes sme opäť predviedli vysoko taktický a kolektívny výkon, ktorý podporil brankár. Dve tretiny sme súpera k ničomu nepustili, boli sme lepší, nastrelili sme dve žrde. Protivník dal v závere kontaktný gól, dostal sa do tlaku, no koniec sme to zvládli a zobrali sme dôležité tri body.“