Obetavý výkon a víťazstvo belasých vyšperkoval Brust (VIDEO)

HC Slova Bratislava – Torpedo Nižnij Novgorod 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Kašpar (Viedenský, Barker), 29. Barker, 56. Skalický

Slovan:
 Brust – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, V. Mihálik, L. Kozák – Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Leblanc, T. Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, D. Skokan

Torpedo: Aľapkin (od 29. Proskuriakov) – Jegoršev, Aľajev, Pepeľajev, M. Osipov, Kirill Koľcov, Piganovič, Sergienko – Galuzin, Mozer, A. Sopin – Daugaviňš, D. Siomin, Žerdev – Ashton, C. Klingberg, S. Kosticyn – Iljin, A. Potapov, V. Kuľomin

Rozhodovali: Gofman, Olenin – Kučava, Novikov Vylúčenia: 7:5 na 2 min, navyše: T. Surový na 10 min za nešportové správanie, Presilovky: 2:0,  Oslabenia: 0:0, Divákov : 10 055

Torpedo od prvej minúty vybehlo na Slovan. Ten v 4. minúte využil presilovku, keď Kašpar otvoril skóre. Hostia sa snažili o vyrovnanie, Brust vyriešil Daugavinšovu šancu. Následne hralo Tropedo dve presilovky, kde síce Slovan zatlačilo, ale v koncovke neuspelo.  V dobrej šanci sa na druhej strane ocitol Nagy, jeho strelu v poslednej chvíli obrana súpera zablokovala. V závere tretiny dobre atakoval Aľapkinovu rozohrávku Viedenský, ten sa zmocnil puku, jeho prihrávka na voľného Kašpara neprešla.

V úvode prostrednej časti sa Slovan ubránil dvom oslabeniam pri vylúčení Starostu. Krátko po ich skončení opečiatkoval Kuľomin tyčku. Po faule na LeBlance mali početnú výhodu domáci. Barker v 29. minúte od modrej čiary prepálil Aľapkina – 2:0. Aľapkina po tomto góle vystriedal Proskuriakov. V 35. minúte ustál šancu zakončujúceho Jegliča. V samotnom závere  tretiny si Brust poradil s Koľcovou strelou.

Tretiu časť otvorili hostia ďalšou tyčkou v stretnutí. Hra sa kúskovala, Slovan si udržiaval svoje dvojgólové vedenie. 10 minút pred koncom našiel Kašpar Nedorosta, ktorého brankár Proskuriakov vychytal. Po faule Tomáša Surového Slovan odolal presilovke súpera, aby hneď po jej skončení unikol Skalický a prekonal Proskuriakova – 3:0. Viac gólov už nepadlo, Slovan sa rozlúčil s domácimi divákmi v roku 2015 víťazstvom.