Preview: ŠK Slovan Bratislava vs. MFK Košice

Odveký súboj západ vs. východ je tu aj vo futbalovej podobe. O 16:30 sa na Pasienkoch stretávajú kluby z dvoch slovenských metropol, na jednej strane domáci Slovan, na druhej košické MFK. Prvý vzájomný zápas v tejto sezóne z augusta priniesol výhru belasým, to však boli ešte v inej situácii ako dnes.

Slovan je v hlbokej kríze, ktorá asi nemá od sezóny 2003/2004, kedy vypadol z najvyššej slovenskej ligy, obdobu. Ani svetlá výnimka v podobe výhry nad MFK Ružomberok neprebrala tím z letargie. V dohrávke 3. kola proti Spartaku Trnava opäť prehral a to rozdielom triedy 0:4. Skóre z posledných desiatich zápasov má 3:26 a to jeden z troch strelených gólov je vlastným gólom Ružomberčana Práznovského. Jediní dvaja strelci sú tak Peltier a Soumah. Osem prehier z posledných desiatich zápasov, všetky na nulu bez streleného gólu, je alarmujúce. Košice sa naopak rozbiehajú, jediná prehra z posledných desiatich zápasov dáva pomaly zabudnúť na katastrofálny štart, kedy prvých päť zápasov prehrali. Mimo ligy sa tieto dva tímy často stretávajú aj v slovenskom pohári. To posledné z predošlej sezóny prinieslo pohár práve Košiciam po výhre 2:1 vo finále. Na začiatku aktuálnej sezóny to Slovan východniarom vrátil aspoň v superpohári. V lige sa pochopiteľne v sezóne 2013/2014 darilo viac belasým, z troch vzájomných zápasov vyhral dva a jeden remizoval.

Najlepším strelcom Košíc je mladý Bosniak Nermin Haskić so šiestimi gólmi na konte. Celkovo majú však MFK mladšiu súpisku s až 15-timi hráčmi narodenými po 1990. Priemer im kazí predovšetkým Milan Dimun so 44 rokmi.

Väčšina fanúšikov Slovana už túžobne očakáva zimnú prestávku a dúfa, že sa súpiska radikálne zmení. Zdá sa, že to isté očakáva aj nový tréner Slovana Jozef Chovanec, ktorý zatiaľ musí pracovať s tým, čo je k dispozícii. Je však na neuverenie, ako hráči s históriou, skúsenosťami a v neposlednom rade aj platom dokážu podávať takéto výkony a výsledky. Rozhodne je to v hlavách hráčov, nie v kondícii, taktike či nedostatku futbalového umenia hráčov. Sezóna aj napriek manku 15-tich bodov oproti lídrovi z Trenčína nie je stratená, no treba začať pracovať okamžite a systematicky. Navyše belasá šľachta nedávno ohlásila formálny koniec svojho fungovania. A tak jediné, čo momentálne môže tešiť fanúšikov, je len finálne odklepnutie výstavby nového Tehelného poľa poslancami mestského zastupiteľstva. Zmení sa dnes niečo?

Zostava:

Perniš – Kolčák, Hudák, Niňaj, Jablonský – Peltier, Štefánik, Lásik, Žofčák – Soumah – Kubík


Ďalšie zaujímavé informácie
:

ŠK Slovan Bratislava

Odohrané zápasy / počet bodov: 13 zápasov / 19 bodov

Celkové skóre: 17:23

Bilancia doma: 4-0-1 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 1-0-5 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 2-0-1 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Seydouba Soumah

Najtrestanejší hráč: 5 žltých kariet Marko Milinković

počet žltých / červených kariet: 19/2


MFK Košice

Odohrané zápasy / počet bodov: 15 zápasov / 16 bodov

Celkové skóre: 19:24

Bilancia vonku: 2-1-4 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 3-2-1 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 1-0-2 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 6 gólov Nermin Haskić

Najtrestanejší hráč: 7 žltých kariet Miroslav Viazanko

počet žltých / červených kariet: 34/1

Pridaj komentár