Preview : HC Slovan Bratislava vs. Lada Togliatti

Hokejisti bratislavského Slovana uspeli vo svojich posledných troch domácich zápasoch, keď postupne zdolali Barys Astanu 3:2,  po nájazdoch Ufu 3:2 sn, aby v tom poslednom zápase senzačne, ale zaslúžene zdolali Jokerit Helsinki 6:2! Ruské média nešetrili slovami chvály.  Týmito víťazstvami sa Slovan vrátil do boja o play off, na ktoré stráca päť bodov.

table 21.12.

Lada

Dnes do Bratislavy prvýkrát v histórii KHL zavíta Lada Togliatti, ktorej dres obliekajú aj dvaja Slováci. Do zápasu pravdepodobne nezasiahne zranený Peter Podhradský, ktorého návrat na ľad sa očakáva koncom decembra. Jeho krajan Karol Sloboda sa predstavil na ostatnom Aros cupe vo Švajčiarsku, na ktorom Slováci sklamali. Od trénera Svetlova však podľa jeho vlastných slov nedostáva toľko príležitostí na ľade ako si sám predstavuje. V sezóne odohral 29 zápasov, získal štyri kanadské body (2+2).

V kabíne nepanuje ideálna atmosféra. Po tom ako kanadský brankár Jeff Glass verejne prehovoril o súčasnej situácii v klube, Lade sa prestalo dariť, keď prehrala posledné štyri ligové zápasy. (Sibir 3:4, Novokuzneck 3:5, Chabarovsk 2:3, Vladivostok 0:3, všetky na ihriskách súperov). Na play off stráca Lada osem bodov, verme, že sa na Slovane nechytí a nepreruší svoju sériu prehier…

Káder

Tvoria hlavne ruskí hráči doplnení o dvoch Čechov a Slovákov. Kanaďan Glass, ktorý je podľa vlastných slov na odchode dopĺňa legionársku kvótu. Medzi lídrov tímu patria brankár Ilya Ezhov, ktorý bol spájaný s nedávnym možným prestupom do SKA Petrohrad, jeho 92.7 % úspešnosť v 33 zápasoch nie je zlá. Aj napriek tomu, že Peter Podhradský odohral iba 22 zápasov patrí  s deviatimi bodmi (2+7) medzi najproduktívnejších obrancov svojho celku.

Slovan

Po reprezentačnej prestávke na plno trénoval aj Laco Nagy, ktorý by sa mohol po zranení vrátiť späť do zostavy. A bol to práve Nagy, ktorý zažiaril v prvom vzájomnom zápase proti Lade Togliatti, v ktorom Slovan triumfoval 6:3.  Dúfajme, že belasí nadviažu na svoje predchádzajúce výkony, potvrdia víťazstvo proti Jokeritu.

Ako vieme po zápase so spomínaným Jokeritom opustil Slovan Kanaďan Jonathan Sigalet, ktorý podpísal zmluvu s Luelou. Podarí sa Slovanu na rýchlo doplniť káder (spomína sa v ruských kuluároch meno ďalšieho Kanaďana Cama Barkera), alebo nastúpi proti Lade na tri obranné dvojice?

Janus (LeNeveu) – Sersen, Štajnoch, Jeglič, Tičar, Netík – Baranka, Brejčák, Nagy, Nedorost, Bartovič – Starosta, Luža, Ölvecký, Murley, Hudáček – Kudrna, Vondrka, Surový, Šťastný

Reč čísiel :

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 51 b

Celkové skóre: 91:102

Bilancia doma : 6-3-2-9 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 2-1-0-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 14 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 13 asistencií Ladislav Nagy

Najlepší hráč: 27 bodov Ladislav Nagy

Najvyťažovanejší hráč: 22:25 minút Michal Sersen

Najtrestanejší hráč: 63 minút Martin Štajnoch, Michal Sersen

Celkový počet trestných minút: 582 minút

Úspešnosť brankárov: 89,8% Jaroslav Janus, 90,7% Johan Backlund

Počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 27/26

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 16.5% / 85.1%

Zranení hráči: Johan Backlund, Vladimír Mihalik, Štefan Ružička

Lada Togliatti

Počet bodov: 39b

Celkové skóre: 80:103

Bilancia vonku:5-0-0-13 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po

predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 10 gólov Valuisky Semyon

Najlepší nahrávač: 13 asistencií Yury Petrov

Najlepší hráč: 21 bodov Yury Petrov

Najvyťažovanejší hráč: 19:44 minút Peter Podhradský

Najtrestanejší hráč: 47 minút Vitaly Sulakov

Celkový počet trestných minút: 418 minút

Úspešnosť brankárov: 92,7% Ilya Ezhov, Jeff Glass 88.0%

Počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 19/30

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 11.3% / 81,6%

Zranení hráči: Peter Podhradský

4 thoughts on “Preview : HC Slovan Bratislava vs. Lada Togliatti

Pridaj komentár