Preview : ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica

30. kolo Fortuna ligy pokračuje cez víkend ďalšími zápasmi. Už v piatok si Žilina udržala šancu na titul, keď zdolala na Žitnom ostrove Dunajskú Stredu 1:0. Slovan na Pasienkoch v sobotu o 19.00 privíta poslednú Banskú Bystricu. Stále existuje možnosť skončiť na tretej priečke, na ktorú Slovan stráca dva body. Spartak Trnava si bude chcieť túto pozíciu udržať, doma privíta Senicu, ktorá cez týždeň ukončila spoluprácu s Kóňom, Majtánom, Opielom a Čermákom. Vedúci Trenčín privíta  Myjavu.

table 16.5

ŠK Slovan Bratislava 

Belasí ťahajú dvojzápasovú víťaznú sériu s úctyhodným skóre 10:4. Túto sériu by radi natiahli. Banská Bystrica má nôž na krku, do Bratislavy príde s úmyslom bodovať. Strelecky sa začalo dariť Zreľákovi, ktorému sekunduje Mészáros. Ako nám v našom rozhovore Martin Krnáč povedal,“Čaká nás Banská Bystrica, ktorú v žiadnom prípade nemôžeme podceniť.“ 

DSC00903

FK Dukla Banská Bystrica

V ostatných piatich zápasoch Dukla prehrala trikrát, dokázala raz vyhrať.  Na predposledné  Zlaté Moravce stráca šesť bodov, ale čakajú ju ešte zápasy s Trenčínom, Trnavou a Ružomberkom. Dres Banskej Bystrice od januára oblieka Marián Had, obranca, ktorý v minulosti pôsobil v Slovane. V rokoch 2010-2012 odohral za Slovan 39 zápasov. Na lavičke Dukly stojí Štefan Rusnák, bývalý reprezentant Slovenska a hráč ŠK Slovan v období od 1994-1997.

Vzájomné zápasy

Tie hovoria v prospech Slovana, v ostatnom zápase rozhodol o najtesnejšom víťazstve belasých Lester Peltier.

 

30.11.14 FK Dukla Banská  Bystrica ŠK Slovan Bratislava 0 : 1
31.08.14 ŠK Slovan Bratislava FK Dukla Banská  Bystrica 3 : 1
17.05.14 FK Dukla Banská  Bystrica ŠK Slovan Bratislava 1 : 2
01.03.14 ŠK Slovan Bratislava FK Dukla Banská  Bystrica 2 : 0
14.09.13 FK Dukla Banská  Bystrica ŠK Slovan Bratislava 2 : 4

Slovan proti Banskej Bystrici nastúpi v tejto zostave:

Krnáč – Gorosito, Saláta, Niňaj, Čikoš – Simovič – Mészáros, Milinkovič, Soumah – Peltier, Oršula

 

Pridaj komentár