Preview : ŠK Slovan Bratislava vs. FC Spartak Trnava

Po úspešnom vystúpení v druhom jarnom kole, privíta Slovan v utorok o 17.30 na Pasienkoch FC Spartak Trnava. Slovan dohráva 14. kolo, v ktorom naposledy pre chorobu hostia požiadali o odklad zápasu. Slovan vie, že ak sa mu podarí vyhrať, preskočí Senicu a dostane sa na tretiu priečku v ligovej tabuľke. Nedeľný šláger kola medzi Žilinou a Trenčínom víťaza nepriniesol. Všetko je ešte otvorené. O derby sa hovorí, že nemá favorita. Vo svete sú známe derby zápasy, hlavne z minulosti Celtic – Glasgow Rangers, Bayern Mníchov – TSV 1860 Mníchov, v súčastnosti  Inter Miláno- AC Miláno, Sparta Praha – Slávia Praha, Manchester City – Manchester United, či mnohé ďalšie.

table 10.3

 

 

ŠK Slovan Bratislava

Belasí, ktorí zdolali v pohári Nitru 5:2, si poradili v sobotu so Zlatými Moravcami 2:0, dali tak darček svojmu trénerovi Jozefovi Chovancovi k 55 narodeninám. Potešiteľnou správou pre fanúšikov bol návrat Martina Dobrotku do zostavy, ktorý chýbal proti Žiline i Nitre. Vo svojej ligovej premiére odohral 67 minút. Slovan potrebuje čas, aby sa hráči zohrali, zvykli si na seba, veríme, že už proti Trnave Slovanisti potešia divákov predvedenou hrou a v neposlednom rade úspešným výsledkom.

FC Spartak Trnava 

Na jar odohral Spartak dva zápasy, získal štyri body, keď presvedčivo doma zdolal  Spartak Myjavu 5:1. V ostatnom kole remizovala Trnava v Banskej Bystrici 1:1. Spartaku sa vonku moc nedarí, na ihriskách súperov sa mu podarilo získať za päť remíz –  päť bodov. V zime opustili Trnavu Jendríšek, Schranz či mladý  Špalek, pribudli talentovaný Vojtuš, z Myjavy prišiel Sládek.

Návrat k derby nájdete tu

Ako dopadli posledné štyri vzájomné zápasy?

30.10.14 Trnava Slovan Bratislava 4 : 0
31.05.14 Trnava Slovan Bratislava 1 : 2
16.03.14 Slovan Bratislava Trnava 2 : 0
21.09.13 Trnava Slovan Bratislava 1 : 3

 

Nastúpi Slovan v tejto zostave?

Krnáč – Čikoš, Gorosito, Saláta, Jablonský, Dobrotka, Simonič, Štefánik, Kubík, Peltier, Zreľák

Na tento zápas platí akcia 1+2. Pri kúpe jedného lístku – dostanete ďalšie dva zadarmo. Vstupenky na tento zápas si môžete zakúpiť tu

 

Pridaj komentár