S Jarolímom nerokujeme, Jablonský pôjde na „koberec“

Okolo futbalového Slovana je momentálne opäť o čosi rušnejšie. Mužstvo prešlo cez zimu veľkými zmenami, ako v kabíne, tak aj na poli funkcionárskom. Slovanistický fanúšik je a bude vždy náročný. Na jar mužstvo zatiaľ v lige zvíťazilo iba raz v Zlatých Moravciach, v pohári rovnako raz doma proti Nitre. Ďalší pohárový zápas v Trenčíne už mužstvu trénera Chovanca vystavilo stopku aj napriek tomu, že belasí viedli 1:0 a hrali presilovku o jedného hráča. Aj preto sa hlavným mestom začali šíriť šumy okolo rozkývanej stoličky pod Jozefom Chovancom. Toho by mal údajne nahradiť bývalý tréner belasých Karel Jarolím.„Takáto informácia možno prenikla iba k vám a fanúšikom, ale k nám zatiaľ nie. Žiadne rokovania neprebehli, nechcem to teraz komentovať,“ zamietol všetky špekulácie viceprezident klubu Petr Kašpar. Okrem Chovanca sa však veľa hovorí aj o Tomášovi Jablonskom, aj v jeho prípade sa hovorí o odchode. Tu už Petr Kašpar taký rázny v zamietavom stanovisku nebol: „Na základe výsledkov mužstva budeme chcieť dávať prednosť mladším hráčom, aby sme vedeli s kým môžeme počítať do ďalšej sezóny. S Tomášom budeme sedieť a budeme sa rozprávať o jeho ďalšej budúcnosti.“

jablonsky

Pred začiatkom jari malo mužstvo cieľ ponaháňať podľa možnosti Žilinu v ceste za titulom, avšak doma na jar Slovan ešte v lige nevyhral a aj preto strácajú najmä diváci trpezlivosť. Isté zlepšenie hry však Slovan ukazuje, aj keď sa výsledkovo nedarí, hráči bojujú. „Ja viem z vlastnej skúsenosti aj ako hráča, aj funkcionára, že to nejde hneď po takých veľkých zmenách. Tie boli naozaj radikálne. Dokonca ani Manchester City nemal po miliónových nákupoch výsledky okamžite. My veríme, že ideme dobrou cestou a dostaneme sa z toho. Káder bol nastavený tak, aby spolu pár rokov pôsobil a tá kvalita sa neskôr aj po vhodnom doplnení ukáže,“ dúfa Kašpar. Začiatkom by mohol byť už zápas proti Podbrezovej. Ten belasí potrebujú vyhrať nielen kvôli divákom, ale najmä kvôli sebe. „Chceme pochopiteľne zvíťaziť. Musíme však počítať aj s kvalitou súpera a poučiť sa z chýb, ktoré sme urobili v predchádzajúcich zápasoch a najmä naposledy v Trenčíne. Ja si nemyslím, že sme v tých zápasoch niekde vyslovene prepadli výkonnostne, ale nesmú sa jednoducho opakovať také hrubé chyby, keď máme zápas pod kontrolou a zrazu dostaneme gól po nezmyselnom skrate. Alebo zápas s Dunajskou Stredou. Neviem, či som videl správne štatistiky, ale súper vystrelil na bránku jediný raz a zvíťazil. Toho sa proste musíme vyvarovať a potom všetko príde,“ pokračoval Petr Kašpar.

V spomenutom zápase však malo vedenie Slovana po jeho skončení predsa len dôvod na úsmev. Aj keď to bol úsmev cez slzy. Výborne totiž zachytal Martin Polaček, ktorý je v klube zo Žitného ostrova na hosťovaní. „Martin je u nás už nejaký čas, ale nedostal príležitosť . Preto sme ho poslali na hosťovanie, aby sme videli, či má význam s ním počítať do budúcnosti, alebo nie. Je to paradox, že hráči, ktorí sa po presune do iného klubu vypnú proti materskému klubu k takémuto výkonu. My sme ihneď po zápase konštatovali, že jeho výkon bol tým najpozitívnejším v tomto nevydarenom zápase,“ s úsmevom zakončil na margo Polačeka Petr Kašpar.

2 thoughts on “S Jarolímom nerokujeme, Jablonský pôjde na „koberec“

Pridaj komentár