Preview: Víťaz Podolsk – HC Slovan Bratislava

Druhým súperom Slovana na ihriskách súperov bude v sobotu od 16.00 Víťaz PodolskCelý názov nášho súpera je Víťaz Moskovská Oblasť.  Víťaz Podolsk patrí k tým mladším klubom. Bol založený v roku 1996, aby od roku 2001 až do 2013 vystupoval pod názvom Víťaz Čechov, ktorý bol počas svojho účinkovania známy svojou agresívnou hrou. V sezóne 2000/2001 hral pod názvom Víťaz Podolsk. Klub leží na predmestí Moskvy. V západnej konferencii je na čele podľa očakávania CSKA Moskva, Podolsk figuruje na siedmej priečke.

taballe12.9

Víťaz Podolsk

V úvode sezóny si Víťaz zmeral sily s takmer rovnakými súpermi ako Slovan. Po predĺžení zdolal Novokuzneck, Admiral i Medveščak. S Amurom i Dynamom Moskva si poradil v riadnom hracom čase. Nestačil na Sibir a Torpedo Niznij Novgorod. Zaznamenal tak úspešný vstup do novej sezóny. Hlavnú zásluhu má na tom fínsky brankár Sateri, ktorý nastúpil v pozícii jednotky na všetky úvodné zápasy. Do tímu pribudli jeho krajania Teemu Eronen a účastník ostatných Majstrovstiev sveta Olli Palola. Ten prišiel do Ruska s vizitkou 65 bodov (40+25). Na svoj prvý bod v KHL ešte čaká. Medzi kľúčových hráčov patria Horák, Kempe, Soloduchin a nestarnúci Afinogenov, so štyrmi gólmi najlepší strelec mužstva. Z opôr klub opustili Porseland, Semanov, Grebeškov či Kousal.

podolsk

HC Slovan 

Prvý zápas na tripe vyšiel belasým nad očakávania. Málokto veril v plný bodový zisk z ľadu Dynama Moskva. Po Kašparovom a Mihalikovom zásahu sa Slovan tešil z výhry 2:1. Premiéra v Slovane tak vyšla Filipovi Novákovi, ktorý v zápase odohral 20:50, pripísal si jeden plusový bod. Po odpykaní trestu bude Milošovi Říhovi k dispozícii aj Michal Sersen. Zadné rady Slovana tak naberú na väčšej sile.  Hráči Slovana proti Dynamu predviedli zatiaľ svoj najlepší výkon v sezóne. Veríme, že sa im ho podarí zopakovať a nadviažu na úspech z predchádzajúceho zápasu.

Vzájomné zápasy

Spoločným menovateľom vzájomných zápasov je pomerne nízky počet  strelených gólov.

12.01.15 KHL Víťaz Podolsk HC Slovan Bratislava 2 : 1
(1 : 1)
27.11.14 KHL HC Slovan Bratislava Víťaz Podolsk 0 : 2
26.01.14 KHL Víťaz Podolsk HC Slovan Bratislava 1 : 2
(1 : 1)
19.09.13 KHL HC Slovan Bratislava Podolsk 1 : 4
01.02.13 KHL HC Slovan Bratislava Víťaz Podolsk 3 : 0
15.09.12 KHL Víťaz Podolsk HC Slovan Bratislava 0 : 3

Zápas môžete od 16.00 sledovať na Sport1.

Zostava:

Garnett (Brust), Barker, Novák – Starosta, Švarný – Sersen, Kozák – Luža, Kašpar, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušnák, Skokan.

 

Pridaj komentár