Preview: MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava

Šlágrom 8. kola Fortuna ligy bude v sobotu duel medzi Žilinou a Slovanom. Ten má pred kamerami TV Dajto naplánovaný výkop na 18.20. Okrem neho diváci v sobotu uvidia zápas Skalice s Myjavou, Podbrezovej s Ružomberkom a Michaloviec so Senicou. V nedeľu sú na programy dva zápasy, Trenčín privíta Trnavu a Zlaté Moravce Dunajskú Stredu.

table 12.9

 

MŠK Žilina

Pred reprezentačnou prestávkou Žilina prehrala v Trnave 0:2. V zápase im rozhodca neuznal regulárny gól, po ktorom sa mohol zápas vyvíjať inak.  V drese Žiliny už chýbal Mateja Jelič, ktorý po vypadnutí „Šošonov“ z Európskej ligy s Atleticom Bilbao prestúpil do Rapidu Viedeň. Žilina neprehrala žiaden z posledných štyroch ligových zápasov na domácej pôde. Naposledy v lige doma prehrala so Slovanom 1:2. Počas reprezentačnej prestávky klub posilnil zo Senice Filip Hlohovský. Preňho to bude motivácia navyše, keďže v minulosti obliekal dres Slovana. Z MFK Košice prišiel Nermin Haskič.

 

salata

ŠK Slovan 

Po príchode nového trénera Nikkiho Papavasilioa Slovan dva zápasy v rade vyhral. Prezentoval sa útočným futbalom, ktorým hlavne v zápase so Skalicou bavil ľudí. V Žiline naposledy belasí dokázali zvíťaziť, keď sa im podarilo otočiť zápas. Hrdinom zápasu sa stal Marko Milinkovič, ktorý okrem víťazného gólu aj Gorositovi na vyrovnávajúci zásah prihral. Do Žiliny sa v belasom drese vracia brankár Mucha, ktorý v minulosti odohral za MŠK tri sezóny. Žilinské pôsobenia má v živej pamäti aj náhradný brankár belasých Martin Krnáč.  Zo Slovana je na odchode Richard Lásik, ktorý trénuje s Ostravou. „Róbert Vittek, neprišiel z reprezentačného zrazu v poriadku, uvidíme, čo nám ukáže piatkový tréning. Slobodan Simovič a Karol Mészáros budú ešte k úplnému zotaveniu potrebovať zhruba dva týždne, povedal pre náš web tréner Slovana Nikki Papavasiliou. 

Vzájomné zápasy

Bilancia za ostatných sedem zápasov hovorí mierne v prospech Slovana, ktorý štyri duely vyhral.

20.05.15 FOR MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava 1 : 2
27.02.15 FOR ŠK Slovan Bratislava MŠK Žilina 0 : 2
14.09.14 FOR MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava 3 : 0
05.05.14 FOR MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava 2 : 0
24.11.13 FOR ŠK Slovan Bratislava MŠK Žilina 2 : 1
06.11.13 POH ŠK Slovan Bratislava MŠK Žilina 2 : 0
22.10.13 POH MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava 1 : 3
24.08.13 FOR MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava 2 : 0

 

Zápas budú viesť ako hlavný rozhodca Dušan Sedlák , na čiarach mu budú pomáhať Martin Balko a Dušan Hrčka. Priamy prenos vysiela od 18:15 na TV Dajto.

Nastúpi Slovan v tejto zostave?

Mucha – Čikos, Gorosito, Saláta, Podaný, Sekulič, Milinkovič, González, Kubík, Priskin, Zreľák?

 

 

 

 

Pridaj komentár