Slovanisti v reprezentačných výberoch

Počas reprezentačnej prestávky mali viacerí naši hráči reprezentačné povinnosti. My sme zmapovali ich štarty a úspechy v medzištátnych zápasoch.

Ján Mucha, Kornel Saláta, Róbert Vittek sa dostali do reprezentačného výberu A mužstva Slovenska. Saláta nastúpil v zápase proti Španielom v základnej zostave, aby do súboja s Ukrajinou nahradil Pekaríka v 51. minúte. Vittek odohral proti Ukrajine 66 minút. V Španielsku nehral. Mucha bol medzi náhradníkmi na lavičke.

Adam Zreľák vo výbere SR „21“ pre trest chýbal. Predstavil sa ale na Challenge Trophy, na ktorom sa zúčastnil výber hráčov do 23 rokov. Odohral 85 minút. V zápase proti Turecku sa objavili aj bývalí hráči Slovana Pauschek a Kiss, druhý menovaný sa zapísal pri remíze 2:2 do streleckej listiny. Dodajme, že Slovensko získalo trofej, keď uspelo v penaltovom rozstrele.

Tamás Priskin nastúpil v závere zápasu medzi Maďarskom a Rumunskom, ktoré sa skončilo bezgólovou remízou. Proti Severným Írom odohral záverečných 20 minút.

Adam Laczkó, člen Slovana B bol v nominácii na priateľský  dvojzápas Slovenska „19“ proti Slovinsku „19“.  V Slovinsku pri výhre  našich odohral celý zápas. V odvete, hranej opäť v Slovinsku pri tesnej prehre 0:1 do zápasu nezasiahol.

Šimon Štefanec, ďalší z hráčov Slovana B, bol v nominácii na medzinárodný turnaj 4 krajín vo Švédsku. Slováci postupne nastúpili s Portugalskom 2:3,  Švédskom 2:2 a na záver porazili Nórsko 1:0. Mladý Slovanista sa v zápasoch nepredstavil.