Ďalšia tesná prehra Slovana, CSKA s prvým mečbalom

HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 33. Viedenský (Nedorost, Kašpar) – 56. Petrov (Radulov, Kiselevič), 60. Da Costa (Kiselevič, Radulov).

HC Slovan: Brust – Barker, Kundrátek, Višňovský, Starosta, Mihálik, Sersen, Švarný – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Nagy, Lušňák, Skalický – (Šiška)
CSKA Moskva: Sorokin – Zajcev, Denisov, Kutuzov, Kiselevič, Sergejev, Panin, Naumenkov – Radulov, Stoljarov, Platt – Telegin, Muršak, Kugryšev – Petrov, Da Costa, Mamin – Ľubimov, Andronov, Pihlström – (Svetlakov)

Rozhodovali: Boman, Bulanov – Metalnikov, Sirotkin, Vylúčenia:7:4 , Presilovky:0:1, Oslabenia:0:0, Diváci: 10.055

Od úvodu sledovala vypredaný zimný štadión Ondreja Nepelu rýchly hokej. Málo sa prerušovalo, hra mala spád.  Prvú šancu si vypracoval Stoljarov, Brust bol namieste.Vzápätí zaujala šarvátka, v ktorej sa ocitol Tičarov útok.   Prvú šacnu belasých mal Kašpar, jeho strelu Sorokin vyrazil.  Po Barekrovom faule si zahrali hostia presilovku, Slovan prvé oslabenie v zápase ustál.  V dvanástej minúte Sorokin na poslednú chvíľu stiahol betóny a nepustil za chrbát Kašparovu strelu, na druhej strane na dvakrát nepochodil Muršak.  V 17. minúte si zahrali presilovku aj hráči Slovana, ale vyhodenie puku gólom  nepotrestali.

Druhú časť otvorili fauly Surového a Miklíka  po ktorých hrali  Moskovčania dlhú dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Uzamkli Slovan pred Brusta, ale skórovať sa im neporadilo. Mimoriadne aktívny bol  Radulov, ktorý sa napriek veľkému dôrazu domácich obrancov dokázal odpútať a vytváral šance pre svojich spoluhráčov. V 33. minúte sa po chybe obrany hostí dostal na pravej strane k puku Kašpar, jeho krížna prihrávka prešla cez Nedorosta až na druhú stranu k voľnému Viedenskému a ten nemal problém trafiť odkrytú časť bránky – 1:0.  Belasým tento gól pomohol, aby si za svoju aktivitu zahrali presilovku.  Sorokin si musel poradiť v krátkom slede s viacerými nebezpečnými  strelami.

CSKA Moskva nastúpila do záverečnej časti s nesadením, a úmyslom čím skôr vyrovnať.  Jej tlak zastavil až v 49. minúte faul Stoljarova, ktorý poslal na ľad Kundrátka. Slovan ponúknutú šancu na rozhodnutie nevyužil. Štyri minúty pred koncom sa hosťom podarilo vyrovnať, keď sa medzi kruhmi k puku dostal Petrov – 1:1.  Obrat v zápase dokonal 45 sekúnd pred koncom pri vylúčení Šťastného Da Costa – 1:2.