Rozpúta Soumah bitku dvoch belehradských veličín?

Dni Seydoubu Soumaha sú v Slovane zrátané. O futbalistu Guiney prejavil eminentný záujem Partizan Belehrad, ktorý so Slovanom rokoval, niektoré srbské médiá dokonca hovoria už o hotovej veci. Na sociálnej sieti youtube sa dokonca objavilo video, oslavujúce príchod Soumaha do metropoly Srbska, ktoré hovorí o tom, že Soumah sa stal hráčom Partizanu. Tento fakt potvrdil aj samotný hráč na svojom Instagrame.

Problémom by však napokon mohli byť financie. Trhová cena Soumaha sa pohybuje v rozmedzí od 1,2 milióna eur do 1,5 milióna. „Rokujeme, Slovan nie je ochotný znížiť cenu. Je to veľa peňazí, sme ochotní ísť nad naše pomery, ale nemôžeme si dovoliť preháňať. Soumah chce ísť k nám, nehral ani prvé predkolo, ale ak sa nedohodneme, zrejme nepríde,“ povedal pre web mondo.rs Miloš Vazura, riaditeľ Partizanu.

Rétorika prezidenta „grobarov“ sa však zmenila po tom, čo sa dozvedel, že o Soumaha má záujem aj večný rival Crvena Zvezda Belehrad. Zástupcovia klubu sa podľa našich informácií objavili v Bratislave, aby rokovali s Ivanom Kmotríkom ml. o predaji guinejského reprezentanta a na rozdiel od Partizanu nemienia šetriť. Finálna cena by sa mala pohybovať na úrovni 1,8 milióna eur. Najlepší strelec uplynulého ročníka Fortunaligy by tak mohol skončiť o kúsok ďalej. To však Vazura nechce pripustiť. „Sme v kontakte priamo s hráčom, ktorý chce ísť iba k nám. So Slovanom sme takmer dohodnutí, zostáva doriešiť iba detaily,“ dodal prezident Partizanu pre rs.n1info.com.

Kde teda Soumah skončí? Ak sa naozaj potvrdí záujem Crvenej Zvezdy a hráč presúpi k „Delije“, bude na ihrisku i tribúnach opäť o jeden dôvod navyše k tomu, aby medzi oboma klubmi zavládlo športové i nešportové súperenie. Treba dodať, že pri Soumahovej minulosti bude mať aj samotný hráč čo robiť, aby belehradské prostredie zvládol a to nielen na trávniku a v kabíne.

Pridaj komentár