Rudolf Červený staronovou posilou Hradca Králové

Rudolf Červený si v minulej sezóne v drese Slovana vyskúšal Kontinentálnu hokejovú ligu. Šikovný krídelník si svoje miesto v Slovane zastal. Bol platný najmä v hre v oslabení, svoje miesto si v Slovane zastal. V 57 zápasoch nazbieral 23 bodov (11+12). Na konci prestupového obdobia zamieril do Švédska, kde dohrával sezónu v drese Brynäs IF. Slovan mal o Červeného v prípade jeho zotrvania v KHL záujem. „Rokovania trvali dlhší čas, kedže Rudolf mal záujem pokračovať v zahraničí. Boli sme spolu ale stále v kontakte a jasne mu vysvetlili našu koncepciu a športové ciele pre nasledujúce sezóny, čo bolo v jeho konečnom rozhodovaní veľmi dôležité,“ prezradil pre oficiálny klubový web generálny manažér Aleš Kmoníček.

 Rudolf Červný prichádza do známeho prostredia, kde v minulosti pôsobil, s klubom sa dohodol na štvorročnej zmluve. „Ako na konci minulej sezóny, tak v priebehu celej letnej prípravy sme boli s vedením klubu v kontaktu – rozprával som sa sem tak s trénermi, tak Jaroslavom Bednářem, pánmi Kmoníčkem i Schönem. Hradec hrá každý rok v popredné tabuľky a viacmenej všetkých v organizácii Mountfieldu poznám a viem, aké sú nastavené ciele a koncepcie. Zároveň máme s manželkou dcérku a mesto Hradec sa nám páčilo, boli sme tu spokojní. To boli základné dôvody, prečo som sa rozhodol pre návrat,“ povedal samotný hokejista. a dodal  „Už sa na chalanov teším, s niektorými som bol v priebehu sezóny v kontakte, sledoval som výsledky, a ako sa mužstvu darí. A zahrať si opäť pred hradeckými divákmi bude skvelý pocit.“

Z príchodu hráča číslo 65 späť pod Bielu vežu radosť tiež športový manažér Jaroslav Bednář. „Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo dotiahnuť jednania s Rudom do víťazného konca. Od Ruda si sľubujeme zvýšenie produktivity. Vieme o jeho kvalitách a strele, ktorou má jednu z najlepších v lige. Počítame s tým, že nám skvalitní útok, dvihne produktivitu a hlavne bude jedným z lídrov v mužstvu. Sme naozaj veľmi radi, že ho v tímu máme,“ hovorí jeho bývalý spoluhráč.

Pridaj komentár