ŠK Slovan predstavil nové dresy

Futbalisti bratislavského Slovana vstúpia do sezóny 2019/2020 v nových dresoch.

Pred pamätným finále PVP 1969 predniesol Gabo Zelenay dnes už legendárnu hlášku „Bieli jastrabi z Tehelného poľa bratislavského,“ ktorou označil hráčov Slovana, ktorí dosiahli najväčší úspech histórie nášho klubu i celého slovenského klubového futbalu. Hráčom následne v Bratislave vítali davy priaznivcov, na Tehelné pole prišlo 40 000 fanúšikov, aby sa potešili s víťaznou trofejou.

Foto

Po päťdesiatich rokoch sa „bieli jastrabi,“ ako ich vtedy nazval Gabo Zelenay, vracajú na Tehelné pole. A deje sa tak symbolicky pri výročí storočnice i päťdesiatich rokov od pamätného triumfu v PVP.

ŠK Slovan Bratislava vstúpi do novej sezóne v bielych dresoch, ktoré budú odkazovať na výnimočné udalosti klubu. V bielych dresoch s belasým lemom, zlatými doplnkami a logom „bieli jastrabi“ budú hráči nastupovať výhradne na domáce zápasy na Tehelnom poli. Zmenou prešlo aj prevedenie mena a čísla dresu na zadnej strane, ktoré je zrealizované zlatým písmom s belasým lemom. Zlatým písmom je prevedený generálny partner Grafobal.

Foto

Na počet päťdesiateho výročia triumfu v PVP sme pripravili logo „Bieli jastrabi,“ ktoré budú hráči nosiť na pravej strane dresu (na ľavej bude tradične logo klubu). Za tvorbou loga stojí niekoľkomesačná práca, pričom rovnako ako logo ŠK Slovan je v 3D prevedení a vyrobené bolo priamo v Taliansku. Logo sa v tejto sezóne bude používať na klubových dresoch, následne však nezanikne, naopak, bude vyobrazené v Sieni slávy a zároveň každá klubová legenda, ktorá bude prijatá do Siene slávy, dostane plaketu bieleho jastraba.

Foto

Domáca sada dresov v bielo-belaso-zlatej farebnej kombinácii bude použitá len v priebehu sezóny 2019/20, keďže chceme zvýrazniť historický odkaz týchto dresov.

Druhá sada dresov je kontrastná tmavomodrá s belasými a zlatými prvkami. V týchto dresoch bude naše mužstvo nastupovať na vonkajšie zápasy. Kompletne nové dresy budú mať aj naši brankári.

Foto

„Prežívame výnimočné obdobie vývoja klubu a bolo pre nás nesmierne dôležité zachytiť dôležité udalosti našej histórie aj na nové dresy. Radi sme sa vrátili k bielym dresom, v ktorých Slovan v minulosti nastupoval na domáce zápasy. Kombináciou bielej, belasej a zlatej si chceme pripomenúť storočnicu, päťdesiate výročie zisku PVP i náš návrat na Tehelné pole a uctiť si všetkých, ktorí budovali našu históriu. Presne po päťdesiatich rokoch a dokončení krásneho nového štadióna sa tam symbolicky vrátia aj bieli jastrabi z Tehelného poľa. Ako druhú sadu sme zvolili kontrastnú tmavomodrú farbu s belasými a zlatými doplnkami. Veríme, že nové dresy si fanúšikovia obľúbia a že naše mužstvo v nich dosiahne veľa víťazstiev a úspechov,“ vyhlásil pre klubový web marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

foto: skslovan.com

Pridaj komentár