Slovanistky v Luhačoviciach nestačili na Walbrzych

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava sa v týchto dňoch nachádzajú na sústredení v moravských Luhačoviciach. Už počas úvodného dňa si na umelej tráve tamojšieho športového komplexu zmerali sily v prípravnom zápase s aktuálne štvrtým družstvom najvyššej poľskej súťaže AZS PWSZ Walbrzych, za ktorý nastúpila aj slovenská reprezentantka Klaudia Fabová. Oba tímy sa svojimi výkonmi postarali o veľmi kvalitné stretnutie plné dobrých futbalových momentov. V prvej polovici zápasu mal mierne navrch Walbrzych. Pri jednej z jeho šancí zachránilo belasé brvno. Poľský tím sa v samom závere úvodnej 45-minútovky ujal vedenia, keď sa presadil po rohovom kope. Slovanistky v druhom dejstve zvýšili svoju aktivitu a dostali sa do niekoľkých sľubných ofenzívnych situácií. Vyrovnanie mala na kopačke ešte len 16-ročná Tamara Morávková, avšak lopta po jej pokuse mierila ponad odkrytú bránu. Naopak, Slovan neskôr v 75. minúte inkasoval druhý gól, a opäť sa tomu stalo po rohovom kope. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a Walbrzych, pre ktorý to bol posledný prípravný duel pred súťažnou časťou sezóny si tak odviezol víťazstvo 2:0.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – AZS PWSZ WALBRZYCH (Poľ.)         0:2 (0:1)

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Bol to náš najkvalitnejší súper a najlepší zápas v doterajšom priebehu zimnej prípravy. Oba góly sme inkasovali zo štandardných situácií po našich chybách. I keď sme trochu zlyhali v koncovej fáze, na čom ešte musíme zapracovať, tak po hernej stránke som so stretnutím veľmi spokojný.

KLAUDIA FABOVÁ, hráčka Walbrzychu: „V prvom polčase sme mali nad Slovanom miernu prevahu, hrali sme viac na súperovej polovičke, dobre sme kombinovali, no vyložené šance sme si nevytvorili. Slovanistky hrali organizovane a s dobrou výstavbou, ale rýchlo strácali lopty. Nám sa podarilo dať v závere úvodnej 45-minútovky gól po rohovom kope. Druhý polčas sa Slovan snažil viac kombinovať a my sme ľahko strácali lopty. Ku koncu sme však dokázali streliť druhý gól po rohovom kope. Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas a obe družstvá sa snažili o kombinačný futbal.“

Pridaj komentár