ŠK Slovan na jeseň bez Strelca

Útočník Slovana David Strelec nastúpil za výber Slovenska do 21-rokov proti Francúzom i Lichtenštajnsku. V oboch prípadoch sa mu podarilo skórovať. Mladý zakončovateľ, ale súboj s Francúzmi nedohral, po jednom zo súbojov zle dostúpil a utrpel zlomeninu holennej kosti na ľavej nohe. Pre zranenie bude mimo hru minimálne mesiac. Jesenná časť , v ktorej zaznamenal štyri ligové góly sa preňho predčasne skončila.

„Ako som skákal do jedného zo súbojov, dopadal som akoby na päty. Myslel som si, že mi praskol chránič, ale potom ma to bolelo o niečo viac. Ruplo mi aj v členku. Nevedel som presne, čo sa deje, musel som ísť dole. Hneď v stredu začnem s rehabilitáciou, aby som bol čo najskôr v plnej záťaži,“ povedal bezprostredne po stretnutí Strelec pre futbalsfz.sk.

Žiaľ, jeho želanie sa nenaplní, nohu mu totiž už „zdobí“ sadra. Röntgenové vyšetrenie ukázalo, že Dávid má zlomeninu dolnej časti ľavej holennej kosti v oblasti vnútorného členka. Predpokladaná doba liečby je dva mesiace. Teraz budú mať ďalšie slovo pri stanovení liečby kluboví doktori,“ priblížil lekár národného tímu František Rigo.

Foto: skslovan.com

Pridaj komentár