Spolu sme Slovan

ŠK Slovan už koncom uplynulého týždňa zverejnil iniciatívu SPOLU SME SLOVAN v dobrom i v zlom. Na Tehelnom poli uskutočnila tlačová konferencia za účasti hlavného trénera Jána Kozáka ml., hráčov Vasila Božikova, Dominika Greifa a Andraža Šporara i marketingového riaditeľa Tomáša Straku. Prinášame to najpodstatnejšie, bez redakčných úprav čo zaznelo na tlačovej konferencii.

Balíček na najbližšie tri zápasy s predkupným právom na Bragu si od 15 eur zakúpite on-line na Ticketmedia.sk

Kozák: Vítame túto iniciatívu

Situácia ohľadom fanúšikov, ich podpory, ale aj trestov v podobe uzavretého štadióna, sa priamo dotýka aj nášho mužstva. „Vítame iniciatívu SPOLU SME SLOVAN. Slovan je veľká značka, aj v posledných zápasoch v domácom pohári zisťujeme, že okrem Bratislavy máme veľkú podporu aj na celom Slovensku. Je príjemné cítiť podporu zo strany ľudí. Chcem však za celý tím povedať, že nie je ľahké každé tri dni vyhrávať zápasy, i keď vo veľkom klube ako Slovan je to povinnosť. Preto je podpora z tribún veľmi dôležitá a dodáva nám obrovskú energiu. Verím, že ľudia prídu v čo najväčšom počte na všetky najbližšie duely, lebo ich podporu naozaj potrebujeme. Prajeme si, aby aj akcia v podobe zvýhodneného balíčka našla u nich odozvu,“ povedal Ján Kozák ml.

Belasí sa v sobotu proti Pohroniu vrátia na Tehelné pole po troch týždňoch, skutočnú domácu atmosféru zažijú po viac než mesiaci. „Tešíme sa, možnosť hrať na Tehelnom poli pre nás vždy znamená veľa. Aj v sobotu chceme potvrdiť, že sme doma silní, a získať ďalšie tri body,“ doplnil tréner belasých.

Hráči: Vyššiu návštevu si prajeme aj na domácej lige

„Máme najlepších fanúšikov na Slovensku. Vždy je pre nás dôležité cítiť ich podporu a vnímať výbornú atmosféru na Tehelnom poli. Vieme, že keď držíme ako hráči a fanúšikovia spolu, tak môžeme byť úspešní. Verím, že naši priaznivci pozitívne zareagujú na túto iniciatívu a vo väčšom počte prídu už na Pohronie,“ hovorí kapitán Vasil Božikov.

Po návrate z reprezentácie je Andraž Šporar opäť pripravený strieľať góly v belasom. „Cítim sa dobre, i keď som mal v poslednej dobe nabitý zápasový program. V mene celej kabíny môžem povedať, že si prajeme vyššie návštevy aj na dueloch v domácej lige a bez ohľadu na súpera. V tomto období musíme zostať pokope a pevne verím, že sa to prejaví na peknej návšteve už proti Pohroniu.“

Absenciu C-sektora a fanúšikov vnímal Dominik Greif. „Sila kotla je obrovská, na každom štadióne vidíme, že jedna tribúna je hnacím motorom pre tie ostatné. O túto podporu sme v zápasoch bez divákov žiaľ prišli, no nie je to vec, ktorú môžeme z našej pozície hráčov nejako ovplyvniť. Našou úlohou je pobiť sa o výsledok na ihrisku. Fakt, že si ľudia priznali chybu, je dobrý krok. Sami si určili nejaké pravidlá, aby sa podobné veci neopakovali,“ hovorí náš brankár.

Straka: Najlepším ocenením pre hráčov čo najväčšia podpora fanúšikov

Vedenie klubu na tlačovej konferencii zastupoval marketingový riaditeľ Tomáš Straka. „Všetci sa tešíme, že náš tím sa pod vedením trénera Jána Kozáka ml. kvalifikoval do Európskej ligy a získal 4 nádherné body. Našu radosť však prebil smútok z 3 zápasov bez divákov. Na základe týchto udalostí sme prišli s iniciatívou SPOLU SME SLOVAN s hlavnou myšlienkou zomknúť sa v ťažkých časoch a držať pokope. Chceme zmobilizovať fanúšikov, aby prišli podporiť tím aj v troch najbližších ligových dueloch, ktoré sú možno z pohľadu súpera menej atraktívne, no hráči si zaslúžia poďakovanie minimálne za výkony počas jesennej časti. A najlepším ocenením bude, ak ich naši priaznivci podporia v čo najväčšom počte,“ povedal Tomáš Straka.

Stále prebieha predaj zvýhodneného balíčka na duely s Pohroním, Senicou a Sereďou s predkupným právom na Bragu. „Už teraz evidujeme obrovský záujem o duel s Bragou. Ten, kto si zakúpi balíček na najbližšie zápasy, získa tieto tri ligové duely so zľavou 30 % a zároveň má garantované predkupné právo na Bragu. Predaj vstupeniek na Bragu spúšťame počas nasledujúceho týždňa, takže sa môže stať, že štadión bude veľmi rýchlo vypredaný. Kúpou balíčka si teda fanúšikovia zaistia svoje miesto. Rovnako permanentkári prišli o duel s Nitrou a stratili predkupné právo na Besiktas a Wolverhampton, pre nich sme pripravili akciu na ligové zápasy so Senicou a Sereďou, kam si môžu vziať svojho blízkeho zdarma. Rovnako majú permanentkári garantované predkupné právo na Bragu a zľavu 30 % na vstupenku.“

V C-sektore prebehnú v najbližšej dobe stavebné úpravy s cieľom eliminovať riziko udalostí, ktoré sa udiali na zápase so Spartakom Trnava. Pred sektor bude inštalovaná ochranná sieť. „Je to bežná vec, ktorú nájdete aj na veľa iných štadiónoch v Európe. Chceli sme ísť v režime bez siete, no posledné udalosti ukázali, že jednoducho musíme eliminovať riziká ďalších incidentov a trestov. Ak niekto hodí predmet na ihrisko, tak ho usporiadateľ môže hneď vyviesť zo štadióna, no UEFA je prísna a hneď nasleduje trest. Nechceme, aby ju fanúšikovia vnímali ako trest, pretože odsudzujeme kolektívnu vinu a budeme tvrdo trestať jednotlivcov ako tých, ktorí v derby vbehli na ihrisko a napadli trnavského kapitána. Obom sme udelili doživotný zákaz vstupu na naše zápasy. Zároveň netvrdíme, že sieť bude pred sektorom natrvalo. Ak to dovolí situácia, tak o polroka či rok môže sieť zmiznúť a vrátime sa k pôvodnému režimu,“ hovorí Straka.

„Tešíme sa iniciatíve Ultras Slovan i fanklubu Slovanista, s obomi skupinami sme sa viackrát stretli a debatovali o budúcnosti. Sme otvorení komunikácii a spolupráci s akýmkoľvek zoskupením fanúšikov, ktorých cieľom je podporiť Slovan. Veríme, že sa po týchto nepríjemných udalostiach posunieme dopredu, ukážeme jednotu a bude platiť, že SPOLU SME SLOVAN v dobrom i zlom,“ uzavrel pre klubový web Tomáš Straka.

Pridaj komentár