Trojica slovanistiek v ženskej reprezentácii

Slovenská futbalová reprezentácia žien sa v uplynulých dňoch predstavila v dvojzápase kvalifikácie o ME 2021 v Lotyšsku a vo Švédsku. V prvom vystúpení si splnila rolu favorita víťazstvom 2:1, no v druhom na bronzový tím z tohtoročných MS nestačila výsledkom 0:7. V nominácii slovenského výberu figurovala až trojica futbalistiek ŠK Slovan Bratislava obrankyňa Monika Bytčanková, univerzálna hráčka Simona Bačová a útočníčka Dominika Koleničková.

Simona Bačová okúsila okúsila atmosféru národného tímu premiérovo v kariére a odniesla si množstvo cenných skúseností. „Keď som sa dozvedela nomináciu, bola som veľmi príjemne prekvapená, že z toľkého množstva výborných hráčok som upútala trénerovu pozornosť aj ja. V reprezentácii je výborný kolektív, s viacerými dievčatami som sa už poznala a som rada, že ma rýchlo prijali medzi seba. Ak keď som sa ani v jednom stretnutí do hry nedostala, tak táto šanca pre mňa veľmi veľa znamená a som za ňu nesmierne vďačná,“ zdôverila sa nám Simona po svojom návrate. „Simonu sledujem už dlho. Dokáže alternovať na viacerých postoch a pri neúčasti Alexandry Hollej som veril, že by mohla zastúpiť práve jej miesto. Aj keď do zápasového diania nezasiahla, svoje povinnosti si plnila vzorovo a z mojej strany som s jej prístupom a výkonnosťou spokojný,“ vyjadril sa hlavný tréner slovenského výberu Peter Kopúň.

Simona Bačová (v strede)

Len z lavičky náhradníčok sledovala hru aj stredná obrankyňa Monika Bytčanková a ani pri jej osobe slovenský kormidelník nešetril chválou: „Monika Bytčanková sa nám dobre osvedčila už na predchádzajúcich dvoch zrazoch, je veľmi pracovitá a srší z nej výrazný entuziazmus. Zbiera cenné skúsenosti a chceme ju postupne zapájať do reprezentačného družstva.“

Dominika Koleničková sa do reprezentácie vrátila po takmer dvoch rokoch a hneď dostala poriadnu dávku dôvery. Proti Lotyšsku nastúpila od 65. minúty a proti vysoko favorizovaným Švédkam dokonca absolvovala celý duel. „Dominika predviedla v drese Slovana veľmi dobrú formu na augustovom turnaji Ligy majstrov. Vzhľadom na jej dobrú schopnosť pracovať s loptou v rýchlom tempe sme sa rozhodli dať jej dôveru v zápase proti náročnému súperovi v podobe Švédska. Do reprezentačného tímu sa vrátila po dlhom čase a musím povedať, že od posledného vystúpenia je na nej vidieť výrazný progres,“ znejú slová Petra Kopúňa.

„Bol to skvelý pocit po dlhom čase si znova obliecť reprezentačný dres a zahrať si futbal na tejto vysokej úrovni. Som šťastná, že mi tréner dal dôveru v oboch dôležitých súbojoch. Na začiatku zrazu sme si povedali, že musíme získať tri body, čo sme splnili výhrou nad Lotyšskom. Zápas so Švédkami bol o dosť fyzicky náročnejší, chceli sme uhrať lepši výsledok a preto nás mrzia chyby, ktorých sme sa dopustili. Verím však, že sme sa z toho dostatočne poučili. V novembri je tu ďalší kvalifikačný zápas proti Maďarkám, na ktorý sa musíme sústrediť a zabojovať o ďalšie body. Týmto by som chcela pozvať aj všetkých fanúšikov, aby reprezentáciu prišli do Senca podporiť, budeme ich veľmi potrebovať,“ vyjadrila svoje dojmy Dominika Koleničková.

Foto: Miroslav Vraník + Sandra Sitarčíková/SFZ

Pridaj komentár