ŠK Slovan Bratislava U20 – Bologna FC U20 2:1 (2:1)

Góly: 6. Ďuriš, 35. Čambal- 26. Saporetti

ŠK Slovan Bratislava U20: Bojňanský– Lády, Sokol, Miklós, Majerčák, Čambal, Ďuriš, Sipľak, Záhumenský, Čermák, Reisel

Bologna FC U20: Tazza – Goh, Maini, Cestaro, Cela, Calabrese, Menarini, Sinani, Albertazzi, Calzolari, Saporetti

Žlté karty:  Čermák –Goh, Menarini, Saporetti

Hráči Slovana do 20 rokov sa predstavili na Franz Josef Cup vo svojom druhom zápas. Ich súperom bola Bologna, niekdajší účastník Série A. Belasí vo svojom prvom vystúpení na tomto turnaji nestačili na Cruzeiro, ktorému podľahli 0:3. Fc Bologna podľahla Nacional Montevideo 0:2.

Slovan začal stretnutie aktívnejšie, v 6. minúte sa vďaka Filipovi Ďurišovi dostal do vedenia. Bratislavčanom gól pomohol, boli lepším tímom, ale druhý gól sa im nepodarilo pridať. V závere prvého polčasu sa Bologni podarilo vyrovnať, keď využila zmätok v obrane Slovana. Autorom vyrovnávajúceho gólu bol Saporetti. V poslednej minúte prvého polčasu vrátil vedenie Slovanu Čambal, ktorý uzavrel na polčasových 2:1.

Zverenci Tibora Jančulu mali v druhom polčase zápas pod kontrolou. Bologna ohrozovala bránu Slovana po rýchlych protiútokoch. Slovan mohol pridať tretí gól, ale nebezpečný priamy kop belasých brankár Tazza zneškodnil. Bologni sa už nepodarilo vyrovnať, hoci v závere mala príležitosť v podobe priameho kopu.

Penaltový rozstrel zvládli lepšie hráči Bologne, ktorí si po výhre 4:2 na pokutové kopy pripísali bod.