ŠK Slovan pred turnajom Malta cup 2019

V úvode január sa pre futbalistov Slovana začala zimná príprava. Počas nej odohrajú niekoľko prípravných zápasov. Ten prvý proti Sigme Olomouc na Tehelnom poli prehrali 2:3. Ďalšou previerkou pre Slovan bude Malta cup 2019, ktorý sa bude hrať od 18. do 25.januára. 2019 . Na tomto turnaji sa predstavia tri mužstvá z Českej republiky – FK Mladá Boleslav, FC Zbrojovka Brno a FK MAS Táborsko a jeden zástupca zo Slovenska, ktorým je ŠK Slovan Bratislava.

Zatiaľ čo ŠK Slovan je na čele vo Fortunalige, SK Mladá Boleslav sa aktuálne nachádza na 10. mieste v Českej prvej lige. FC Zbrojovka Brno a FK MAS Táborsko hrajú v českej druhej ligy.

Prvý zápas tohto turnaja bude v sobotu o 11.00 h medzi Zbrojovkou Brno a FK MAS Táborsko.  Stretnutie medzi FK Mladá Boleslav a ŠK Slovan Bratislava začína o 13.30 h. Priamy prenos z tohto duelu vysiela v priamom prenose Nova Sport 1.

Belasí v prípade triumfu nad Mladou Boleslavou postúpia do pondelkového finále (výkop 13:30), kde bude ich súperom jeden z dvojice FC Zbrojovka Brno/FC MAS Táborsko, alebo si rovnako v pondelok (11:00) zahrajú o tretie miesto.

Po skončení  Malta cup-u 2019 budú na Malte nasledovať ďalšie priateľské zápasy proti maltským mužstvám.

Streda 23.01.2019 

18.00 – FC Zbrojovka Brno vs Hibernians

20.00 – FK MAS Taborsko vs Floriana

Štvrtok 24.01.2019 

18.00 – FK Mladá Boleslav vs Balzan

20.00 – ŠK Slovan Bratislava vs Graza United

Zoznam hráčov, ktorí odcestovali na sústredenie:

Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Martin Trnovský

Obrancovia: Mitch Apau, Kenan Bajrič, Vasil Božikov, Adam Laczkó, Jurij Medveděv, Arťom Suchockij, Alexander Tóth

Stredopoliari: Aleksandar Čavrič, Dejan Dražič, Dávid Holman, Adam Jackuliak, Joeri de Kamps, Marin Ljubičič, Moha, Nono, Denis Potoma, Ibrahim Rabiu, Vukan Savičevič

Útočníci: Boris Cmiljanič, David Strelec, Andraž Šporar

Pridaj komentár