Dominik Greif s novou zmluvou


Vedenie ŠK Slovan po majstrovskej sezóne pracuje na udržaní majstrovského kádra pokope, aby sme v novom ročníku boli ešte silnejší. Jedným z významných krokov je predĺženie zmluvy s najlepším brankárom uplynulej sezóny Dominikom Greifom, ktorého si klub zazmluvnil až do roku 2023.

O nesmierne talentovaného brankára prejavili záujem viaceré zahraničné kluby. Bol v hľadáčiku brankárov, ktorých sledovalo FC Porto, zároveň sme registrovali záujem zo špičkového španielskeho klubu a z Belgicka. Dominik Greif však v kariére pokračuje v klube, kde futbalovo vyrastal. Za prvý tím belasých odchytal 68 súťažných stretnutí, v šestnástich si pripísal čisté konto. Okrem majstrovského titulu prispel aj k dvom triumfom v Slovenskom pohári (2017, 2018).

„Našou prioritou je dlhodobé budovanie silného mužstva a Dominika Greifa ako kvalitného brankára s veľkým potenciálnom považujeme za veľmi dôležitú súčasť nášho tímu. Preto sme sa aj vzhľadom na vysoký záujem zahraničných klubov o jeho služby rozhodli podpísať novú, predĺženú zmluvu s platnosťou až do roku 2023. Dominik patril v majstrovskej sezóne ku kľúčovým členom tímu, preto sme mu navrhli predĺženie zmluvy a rýchlo sme našli spoločnú reč. Teším sa z jeho progresu a som rád, že si jeho výkony všimli aj v reprezentácii, kde konečne dostal šancu. Verím, že sa ešte bude zlepšovať a bude jedným z pilierov silného Slovana,“ vyhlásil pre oficialny web belasých generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Je pravda, že sme zaregistrovali potenciálny záujem portugalského veľkoklubu FC Porto o služby Dominika Greifa. Rovnako bol v hľadáčiku špičkového španielskeho klubu a jedného belgického klubu. Tieto skutočnosti vnímame veľmi pozitívne, záujem takýchto klubov zvyšuje kredit hráča i klubu. V súčasnosti však Dominik zostáva v belasom, verím, že u nás bude ešte napredovať a naďalej bude patriť k dôležitým členom nášho tímu,“doplnil Ivan Kmotrík ml.

Aj pre Dominika Greifa je zotrvanie v Slovane prioritou a chce byť súčasťou novej éry klubu na novom Tehelnom poli. V novej sezóne sa tak opäť môžete tešiť aj na obľúbeného „Domina,“ ktorý sa pri oslavách víťazstva rád doslova zapojí k oslavám s fanúšikmi. Doslova tak, že v zápase so Žilinou preskočil priamo do kotla. To sú veci, ktoré zažijete len priamo na Tehelnom poli.

„Vnímam nesmierne pozitívne, že mi klub ponúkol predĺženie zmluvy. Aktuálne som v Slovane maximálne spokojný, som v Bratislave doma, mám tu rodinu, zázemie a v klube sa môžem naďalej futbalovo zlepšovať. Verím, že nás všetkých slovanistov čaká krásne obdobie aj s novým štadiónom. Chcem byť súčasťou novej éry Slovana a prajem si, aby sa k tomu podobne postavili aj fanúšikovia a v čo najväčšom počte chodili na Tehelné pole. Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá,“ povedal Dominik Greif.

„Samozrejme som vnímal skutočnosti, ktoré sa v súvislosti so mnou riešili v posledných dňoch. Keď vás spomenú v článku v spoločnosti brankárov ako Buffon či Casillas, tak to znie ako príjemné sci-fi. Je to pre mňa veľká vec, pretože Iker Cassilas je mojím vzorom. Určite ma teší, že som bol v určitom okruhu brankárov, ktoré sledoval taký klub ako FC Porto. Plne sa však koncentrujem na Slovan, myslím jedine na to, ako s klubom uspieť v novej sezóne,“ vyjadril sa Dominik Greif. Dvadsaťdvaročný brankár je jedným z prvých odchovancov nedávno predstavenej brankárskej Akadémie ŠK Slovan. V Slovane získal titul už v staršom doraste, od jari 2015 trénuje s prvým tímom. Súťažnú premiéru v A-mužstve absolvoval v októbri 2015 v pohárovom stretnutí v Nitre, kde belasí vyhrali 3:2. Ligovú premiéru si odbil v predposlednom kole ročníka 2015/16 pri remíze 1:1 v Michalovciach.

foto: skslovan.com

Pridaj komentár