ŠK Slovan s dôležitým víťazstvom

Slovan sa v Európskej lige predstavil na ihrisku proti FC Milsami Orhei. Od prvej minúty hral odvážne, aby v 11.minúte po ľavej strane unikol Moha, ktorý sa dostal sa do pokutového územia a prízemnou strelou k žrdi otvoril skóre. v 20. minúte belasým nevyšiel zaujímavý brejk, o minútu neskôr už boli úspešní, keď Mohov presný center pre bránu poslal do siete Šporar. Slovan mal hru pod pod kontroulou, domácich nepúšťal do príležitostí. V závere prvého polčasu pekne zakombinoval Holman s Mohom, druhý menový s prehľadom zvýšil na 0:3. Domáci otvorili druhý polčas snahou, tá sa skončila gólom v sieti Slovana, ktorý ale pre postavenie mimo hru neplatil. Slovan v nebezpečnom protiútoku neuspel. Čavričovu strelu domáci brankár kryl. Po hodine hry sa domácim podarilo znížiť, z blízka Šullu prekonal Bugaev. Slovan mohol odpovedať únikom Šporara, toho v šestnástke v súboji zhodil Bolohan, penalta sa nepískala. Ten istý hráč neuspel ani pri Čavričovej prihrávke, Mitu jeho pokus vyrazil na roh. Domáci odpovedali brejkovou situáciou, čím znížili na 2:3 Odpoveď belasých prišla takmer okamžite, Moha sa pohral s obranou moldavskému tímu, Šporar už nemal problém pridať štvrtý gól. Belasí si po výhre 2-4 vezú domov priaznivý výsledok.

FC Milsami Orhei – ŠK Slovan Bratislava 2:4 (0:3)

Góly:  59. Bugaev, 75. Surdu   – 10. a 40. Moha, 22. a 79. Šporar

Žlté karty:  Bolohan,Craciun, Cojocari – Holman,  Apau, Šporar, Nono

FC Milsami Orhei: Mitu – Antoniuc, Craciun, Bogdan, Bolohan – Plătică, Cojocari – A. Antoniuc, Andronic, Platica – Bugaev

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – de Kamps – Nono, Holman (65. Savičevič), Moha – Čavrič (83. Dražič), Šporar (88. Hološko)

Rozhodca: Romanov – Bekker, Shlonchak – Shurman (všetci Ukrajina)