Tittel v Slovane skončil, strieda ho tréner z Cypru!

ŠK Slovan Bratislava sa v utorokovom derby proti Spartaku Trnava v rámci 6. kola Fortuna ligy predstaví s novým trénerom. Doterajší hlavný kouč Dušan Tittel rezignoval na svoju funkciu a v piatok večer sa vedenie najúspešnejšieho slovenského klubu dohodlo na trojročnom kontrakte s Cyperčanom Nikkim Papavasiliom, ktorý povedie už sobotňajší tréning belasých.

„S Nikkim Papavasiliom sme absolvovali veľmi dôkladné rozhovory. Očakávame, že do hry Slovana vnesie moderné prvky. S tým súvisí zlepšenie výsledkov, ale predovšetkým herného prejavu, ktorý bol veľmi zlý. Som presvedčený o kvalite a správnom zložení nášho mužstva a som si istý, že pod vedením progresívneho trénera budeme dosahovať lepšie výsledky. V našej hre chýbali systém a organizácia. Verím, že príchodom nového trénera práve tieto nedostatky odstránime. Ďakujeme Dušanovi Tittelovi za prácu, ktorú pre Slovan odviedol, či už ako generálny riaditeľ alebo tréner. Želáme mu veľa úspechov v ďalšej futbalovej kariére i súkromnom živote,“ povedal viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml. pre klubový web.

Obsadenie ďalších postov v realizačnom tíme A-mužstva zatiaľ nie je uzavreté. Vedenie klubu plánuje v spolupráci s novým hlavným trénerom vyriešiť túto otázku do pondelňajšieho tréningu.

Papavasvilliou

Nikki Papavasiliou dosiahol významné úspechy už ako hráč. Okrem viacerých tímov vo svojej vlasti pôsobil aj v gréckom prvoligovom klube OFI Kréta a v drese Newcastlu United sa stal prvým cyperským futbalistom, ktorý hral v anglickej Premier League. Na konte má 38 zápasov a 7 gólov v seniorskej reprezentácii.

Po skončení aktívnej kariéry získal v Anglicku najvyššie trénerské vzdelanie a pracoval v akadémiách Newcastlu a Stoke City. Vlastnú akadémiu založil aj na Cypre. Dva roky bol medzinárodným skautom Boltonu Wanderers, následne viedol niekoľko prvoligových klubov vo svojej vlasti, medzi nimi Olympiakos Nikózia či Apollon Limassol. Dvakrát získal ocenenie pre najlepšieho trénera roka. Skúsenosti má aj z najvyššej gréckej súťaže z lavičky OFI Kréta.

Pridaj komentár