Slovan chce na novú sezónu prebudovať káder, s Milinkovičom už nepočíta

Posledný zápas na Pasienkoch nedopadol pre Slovan dobre. Nielenže sa musel prizerať oslave Trenčanov po zisku majstrovského titulu, ale musel prekúsnuť aj trpký debakel 0:4. V tomto zápase sa opäť neobjavil v základnej zostave Marko Milinkovič, tak ako aj v zápasoch predtým. V stredu však nastúpil v drese „rezervy“ a začalo sa šepkať, že jeho dni v Slovane sú zrátané. Denník Nový Čas priniesol reakciu športového riaditeľa klubu Richarda Trutza, ktorý na margo toho povedal, že Milinkovič nesplnil úlohu lídra a nepodával v zápasoch stopercentný výkon. Mal byť rozdielovým hráčom a to sa nestalo. Aj preto bol preradený do B-mužstva s tým, že si môže hľadať nový klub.

Srbského legionára táto situácia mrzí a je sklamaný. Vyjadrovať sa k daným okolnostiam nechcel, všetko bude riešiť až po sezóne.

Jeho koniec v Slovane sa však najmä k posledným pohľadom na základnú zostavu dal čakať. Tréner Papavasiliou, ale aj viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší vyžadujú od hráčov stopercentné nasadenie. Práve s touto filozofiou prebral mladší Ivan riadenie klubu od svojho otca a cyperský lodivod vštepuje túto filozofiu aj hráčom. Musíme dať obom pánom za pravdu, že Milinkovič v posledných zápasoch nebol rozdielovým hráčom a čakalo sa od neho viac. Po výbornej jeseni zaostával za svojimi výkonmi, čo malo pochopiteľne vplyv na neúspechy vo finále pohára i v bojoch o titul. Srbský ofenzívny záložník totiž režisérsku taktovku držal slabšie a slabšie.

Vízia Ivana Kmotríka ml. je vybudovať silný a stabilný klub, ktorý bude žiariť na domácej scéne a žať úspechy aj na medzinárodnom poli. To sa nedá urobiť behom krátkeho obdobia. Posledné kroky však vyzerajú byť pozitívne a Slovan sa uberá dobrou cestou. K úspechu však potrebuje dobrý káder a ten sa nedá vymeniť naraz. Okrem Milinkoviča je údajne na odchode aj ďalší Srb Simovič, špekuluje sa aj o Podanom. Už dlhšie hráva za rezervu Gonzalez a ani s ním už tréner Papavasiliou nepočíta. Mužstvo však čaká pohárová Európa a do nej nemožno ísť s malými ambíciami. Príchody do mužstva preto budú čoraz horúcejšou témou a tou aktuálnou je momentálne vyradený ofenzívny hráč Trenčína Schet. Aj jeho meno sa po nemilej kauze spomína v súvislosti s príchodom do Slovana.

Pridaj komentár