Slovan nestačil na Omsk, podľahol mu o dva góly (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Avangard Omsk 3:5 (0:3,1:0,2:2)

Góly: 40. Tičar (Sersen), 55. Netík (Tičar, Jeglič), 60. Murley (Vondrka, Bartovič) – 14. Kuľjaš (Kolarik), 16. Kalinin (Paršin), 19. Paršin (Sobotka), 51. Perežogin (Gustafsson, Kolarik), 58. Perežogin

Rozhodovali: Gusev, Bukin – Sivov, Šeljanin. Vylúčenia: 3:2. Presilovky: 0:1. Divákov: 7504.

HC Slovan Bratislava: Janus (Baroš) – Starosta, Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Luža – Ružička, Nedorost, Surový – Jeglič, Tičar, Netík – Vondrka, Murley, Bartovič – Ölvecký, Bližňák, Šťastný.

Avangard Omsk: Barulin (Šilin) – Gustafsson, Blaťák, Ľamin, Kuľjaš, Pivcakin, Vasilev, Kulik, Lauta – Paršin, Sobotka, Kalinin – Lemťugov, Vandell, Berdnikov – Perežogin, Popov, Kolarik – Semenov, Kurjanov, Rasskazov

Slovan sa svojho silného súpera nezľakol a už po pár sekundách vyskúšal Barulinovu pozornosť Surový. Hostia odpovedali z nasledujúceho protiútoku a mohli otvoriť skóre. Kolarikova šanca bola totiž gólová. Po prečíslení dvoch na jedného však útočník Anangardu rozozvučal iba Janusovu hornú žrď. Po týchto dvoch šanciach sa hra upokojila, na ďalšie šance sme museli čakať až do polovice tretiny. Najskôr sa slušným tlakom v útočnom pásme hostí prezentoval Slovan, pre Janusom bolo horúco po šanci Semenova. V 14. minúte sa ale hostia dostali do vedenia, keď od modrej čiary napriahol švihom Kuľjaš a jeho rana napokon skončila za Janusovým chrbtom. Omsk mal čoskoro po vedúcom góle možnosť presilovky a tú aj využil. Barankovo držanie potrestal už po pár sekundách Kalinin. Slovan mal potom niekoľko striel, ktoré smerovali na Barulina pri hre 4 na 4, do kabín však išli hostia s trojgólovým náskokom. Rýchly protiútok zakončil gólom Paršin.

Druhú tretinu začali belasí v početnej výhode, keďže v závere prvej časti ešte rozhodcovia vylúčili Lemťugova. Najväčšiu šancu v nej mal Ružička, na konci oslabenia pohrozil pred Janusom opäť Paršin. Ten istý hráč si o pár sekúnd vypýtal faul a presilovku hrali zasa hostia. Ich gólová šanca však prišla až pri hre päť na päť. Sobotka zakončil peknú kombináciu strelou z prvej, Janusovi pri jeho pokuse opäť pomohla žrď. Diváci na tribúnach sa už pomaly zmierovali s tým, že sa gólu svojich miláčikov nedočkajú, prišla však situácia šestnásť sekúnd pred koncom, kedy Tičar zasunul odrazený puk za Barulina a vlial Slovanu nádej do tretej tretiny.

Nabudený Slovan do nej vletel ako víchor, čoho dôsledkom bol oddychový čas Avangardu už po troch minútach. Hostia cítili, že Slovan ožil a Barulin sa musel mať na pozore. V kľude však vyriečil nasledujúce šance Ružičku i Netíka. Ďalšiu „šajbu“ si asi tridsaťčlenný kotol fanúšikov hostí pýtal márne, hráčov Slovana bol v tretej tretine plný ľad. Po deviatich minútach Barulina znovu natiahol Brejčák od modrej čiary. Svojich fanúšikov však napokon vypočul Perežogin, ktorý ľahkým tečom Gustafssonovej strely pomohol puku do bránky. Pre Slovan bol tento gól ako blesk z jasného neba, tretia tretina totiž patrila naozaj im. Belasí sa aj preto nevzdávali a päť a pol minúty pred koncom vykresal ďalšiu nádej Netík, ktorý z prvej usmernil prihrávku Tičara za gólmana Barulina. Definitívu mal vzápätí na hokejke Berdnikov, ten sa na Janusa rútil sám, svoju šancu však premárnil. Čo sa však nepodarilo jemu, to vyšlo necelé dve minúty pred sirénou Perežoginovi. To napokon ešte nebolo všetko, tridsať sekúnd pred koncom uzavrel konečné skóre Murley. V záverečnej power-play sa už nič nestalo, Omsk tak v Bratislave potvrdil úlohu favorita a zvíťazil rozdielom dvoch gólov.

Petri Matikainen, tréner Slovana: „Začali sme dobre, potom sme opäť dostali ľahké góly a bolo ťažké sa vrátiť do zápasu. Najmä proti takému silnému tímu ako je Omsk. Ak ho necháte hrať, zrazu prehrávate 0:3. Viem, že máme mladý tím, no v tejto časti sezóny by sme už mali byť schopní hrať disciplinovanejšie, pokojnejšie a trpezlivejšie. Ale Avangard bol dnes lepší a gratulujem mu k víťazstvu.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“92″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slo omsk“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

5 thoughts on “Slovan nestačil na Omsk, podľahol mu o dva góly (FOTO+VIDEO)

• 8. decembra 2014 at 23:05

Ked dostaneme za nejakych 5-6 minut tri goly, tak v tejto lige na 99% v danom zapase uz velmi nie je co riesit, musela by to byt aj suhra pozitivnych zhod.
    Skoda, tento zapas dovtedy vyzeral zaujimavo aj pre nas s bodovym potencialom, bohuzial tazko sa to dokladuje, ked fasneme 5 golov z toho dva vlastne a na jeden s asistenciou. To sa nemoze stat a hotovo.
    Sme pod tlakom, teraz doplacame na zbytocne straty bodov z domacich zapasov z prvej casti sezony.

• 9. decembra 2014 at 0:01

skoda ze posledne tri zapasy maju spolocny menovatel : v kazdom jednom sme pokazili jednu tretinu co nas stalo zapas.
    Tie chyby, ktore robime su niekedy do oci bijuce, treba sa ich vyvarovat a so ctou dohrat sezonu.

• 9. decembra 2014 at 0:09

Nie. So ctou treba dohrat ked uz o to playoff nepojde, teraz sa musime pobit o ciel. Mozno som naivny, ja tam ten potencial vyhravat viac zapasov v rade vidim, ci to bude stacit…
      Co je ale proste pruser, s Janusom samotnym nemame narok.

• 9. decembra 2014 at 7:24

Stale je to o tom istom, rozohrame vcelku vyrovnanu partiu, dostaneme gol a rozsypeme sa ako domcek z karat. Ak sa nam podari skorovat tak zrazu to vsetko ide. Nechapem ako dokazeme byt takto psychicky nevyrovnany. Vcera chalanom sluzi ku cti ze to nezabalili a bojovali az do konca.
    PO je pase, treba si uzivat to ze v decembri tu uvidime spickovych superov a dufam ze im ako-tak budeme dostojnym superom…