Slovan s dôležitým víťazstvom, o všetkom rozhodol Nedorost (VIDEO)

Góly: 15. Kundrátek (L. Kašpar, Barker), 52. Tičar (Ľ. Višňovský, A. Šťastný), 60. V. Nedorost (L. Kašpar, Viedenský) – 19. G. Brulé (Bjorkstrand), 41. Smoleňák (Mertl)

Rozhodovali: Vasiliev, Oskirko – Nazarov, Nesterov Vylúčenia 5:9 na 2 min, navyše: V. Mihálik (Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0, Diváci, 10 055

Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Ľ. Višňovský, Sersen, V. Mihálik, Švarný, Luža – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – L. Nagy, T. Surový, Bartovič – Miklík, Lušňák, Skalický

Medveščak: Taylor (41. Krošelj) – Parlett, Morrisonn, Gysbergs, Mäntylä, Jurčina, Katic, T. Larkin – Genoway, Mertl, Smoleňák – Bjorkstrand, G. Brulé, E. Hedberg – Giliati, Bolduc, Saarinen – Glumac, Jämtin

Od začiatku zápasu bolo cítiť dôležitosť tohto duelu. Nik sa nehrnul príliš do útočenia, čakalo sa na chybu súpera. Slovan prečkal dve oslabenia bez ujmy, aby svoju prvú presilovku v zápase pretavil do vedúceho gólu. Odkrytý vrch Taylorovej brány našiel Kundrátek 1:0. O pár minút bolo vyrovnané, tretia formácia neubránila voľného Brulého, ktorý minútu pred koncom vyrovnal. Pre Slovan nešťastný gól „do šatne“.

Druhá tretina príliš veľa hokejovej krásy nepriniesla. Diváci videli veľa nepresností, vyloženú šancu si vytvroil Slovan, keď sa do brejku o Brustovej nahrávke dostal Barker. Ten zobral celú situáciu na seba, jeho strelu Taylor chytil. V závere tretiny sa do príležitosti dostal Saarinen, Brust si dal pozor

Tretia časť priniesla hneď po vhadzovaní vedúci gól Záhrebu. Mert posunl puk Smoleňákovi, ten tvrdou ranou prekonala Brusta. Krátko po tomto momente to prehnal s tvdrosťou Mihálik, pre ktorého sa zápas skončil. Hostia hrali dlhú päťminútovú presilovku. Tá im nevyšla podľa predstáv, Slovan sa výborne bránil.  Slovan od tohto momentu zlepšil napádanie, tlačil sa pred Krošleja, ktorý nahradil Taylor po Smolňákovom góle. Vytúženého vyrovnávajúceho gólu sa belasí dočkali po Višňovského snahe pretlačiť puk za bránu. Ten sa odrazil k Tičarovi, ktorý už vedel, čo má robiť 2:2. Slovan si vytvoril viacej dobrých šancí, ale ani Surový ani Kundrátek s Barkerom úspešní neboli. Keď sa zdalo, že stretnutie pôjde do predĺženia, vedúci a zároveň víťazný gól Slovana strelil necelú minútu pred koncom Nedorost 3:2.