Slovan s druhou výhrou v rade, tentokrát zdolal Omsk

Omsku sa podarilo z prvej vážnejšej šanci otvoriť skóre. Slovan dostal možnosť vyrovnať z presilovky, tú nevyužil. Krátko po jej skončení, ale z nenápadnej akcie Lunter vyrovnal. V závere prvej časti zbytočne v útočnom pásme fauloval Chipchura, ponúknutú početnú výhodu Čudinov využil. V polovici zápasu sa Bailey ocitol pred Muryginom, puk za jeho chrbát nedokázal prepasírovať. Na druhej strane Martynovovu tvrdú strelu Čiliak kryl.V záverečnej časti sa Omsk snažil pridať tretí gól, jeho šance likvidoval pozorný Čiliak. Dve minúty pred koncom belasí skúsili hru bez brankára. Michal Řepík milimetrovou strelou vyrovnal. V predĺžení bol Omsk aktívnejší, Slovanu stačila jedna šanca, po ktorej Lamper rozhodol.

Avangard Omsk – HC Slovan Bratislava 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 4. Versteeg (Franson, K. Petrov), 19. Čudinov (Versteeg) – 8. Lunter (Sukel, Lamper), 59. Řepík (Gélinas). 63. Lamper (Červený, Bailey)

Avangard Omsk: Murygin– Medvedev , Pokka, Čudinov, Jemelin, Martynov, Franson – Michejev, Zernov, Širokov – Semionov, Manukian, Talbot – Galimov, Fisenko, Košeľov – Zaseda, Versteeg, Desharnais – Petrov, Samochvalov

HC Slovan Bratislava: Čiliak – Sersen, Gélinas, Grman, Meszároš , Jánošík, Klok, Bačík, Švarný – Řepík, Virta, Taffe – Červený, Sukeľ, Liška – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Rau, Chipchura

Rozhodovali :Hofman, Ansons – Parikov, Golovľov.  Vylúčenia 1:3, Presilovky 1:0  Oslabenie 0:0