Slovan sa dohodol na spolupráci s Čikošom

V závere prestupového obdobia nastali v kádri Slovana Bratislava zaujímavé zmeny. Defenzívu posilní 29-ročný krajný obranca Erik Čikoš, ktorý v minulosti v Slovane pôsobil a dosiahol s ním viacero úspechov. S vedením sa zatiaľ dohodol na spolupráci do konca roku. Klub definitívne opúšťa Ruben Ligeon. Lesley de Sa mieri na ročné hosťovanie do druhej holandskej ligy, kde bude obliekať dres FC Oss.

Erik Čikoš je rodený Bratislavčan, ktorý v hlavnom meste Slovenska strávil podstatnú časť svojej kariéry. V Slovane hral od roka 2011 a s výnimkou krátkeho hosťovania v Škótsku nosil belasý dres päť rokov. Patril k oporám mužstva, prispel k zisku dvoch majstrovských titulov a víťazstvu v Slovenskom pohári i Superpohári. Zo Slovana odišiel v zime 2015 po tom, ako sa s klubom nedohodol na novej zmluve. Následne pôsobil v talianskom SS Monopoli a v aktuálnom ligovom ročníku odohral dve stretnutia za Senicu.

„Ešte pred koncom prestupového obdobia sme chceli vystužiť našu defenzívu. Získali sme Erika Čikoša, ktorý prichádza na hosťovanie do konca kalendárneho roka s opciou na predĺženie spolupráce. Erika dôverne poznáme z predošlého pôsobenia v klube. Je to rodený Bratislavčan, pozná prostredie a určite sa rýchlo adaptuje. Zároveň je to hráč s výbornou mentalitou, bojovník, ktorý nám pomôže na ihrisku i v kabíne. Vieme, že Erik mal dlhší herný výpadok. Chceli sme mu však dať druhú šancu a teraz je už len na ňom, akým spôsobom sa dokáže vrátiť do optimálnej formy a ako zabojuje o svoju budúcnosť v klube. Erika vítam späť v Slovane a verím, že aj táto etapa našej spolupráce bude úspešná,“ povedal  pre klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Bol som veľmi milo prekvapený, keď o mňa Slovan znovu prejavil záujem. Prišlo to naozaj nečakane, no o to viac sa z toho teším. Verím, že pomôžem tímu a obnovíme úspešnú spoluprácu. Poslednú sezónu som strávil v Taliansku, dlhšie som však nehral, lebo som mal natrhnutý sval a lekárska starostlivosť tam nebola na najlepšej úrovni. Ak by som sa s týmito skúsenosťami zo zahraničia vrátil v čase, tak by som sa v zime 2015 rozhodol inak a podpísal viacročnú zmluvu, ktorú mi Slovan ponúkal. Je to najviac, hrať za svoj klub, svoje mesto a byť doma v Bratislave. Teraz som späť doma a teším sa na nové výzvy,“ povedal Erik Čikoš.

Pridaj komentár