Slovan v otváracom zápase sezóny nestačil na Vladivostok (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 1:3 (0:1,1:1,0:1)

Góly a asistencie: 35. Sersen (Viedenský, Šťastný) – 17. Voronin (Lisov, Mamin), 33. Kuznecov (Alexandrov), 47. Jakovlev (Voronin, Podšenďalov)

Vylúčenia: 5:4 na 2 min., navyše Mamin /Admiral/ 5+DKZ

Rozhodovali: Bulanov, Bukin – Majtak, Pronskich

Divákov: 9270

HC Slovan: Garnett – Kozák, Sersen, Starosta, Švarný, Mihálik, Valach, Luža – Surový, Nedorost, Nagy – Jeglič, Skokan, Šťastný – Kašpar, Protasenja, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

Admiral: Nalimov – Kosmačiov, Bartulis, Osipov, Glazkov, Mnacjan, Lisov, Lysenko, Podšenďalov – Filatov, Pelletier, Bergfors – Gorškov, Fisenko, Lugin – Makarov, Kuznecov, Alexandrov – Jakovlev, Mamin, Voronin

V otváracom zápase sezóny si Slovan vypracoval prvú šancu na konci tretej minúty, Lušňák ale svoju strelu nedotiahol do konca. Postupne si prvé zákroky pripisoval aj Garnett, hostia sa výbornej atmosféry v úvode rozhodne nezľakli. Kanadský gólman musel čeliť prevahe hosťom aj v prvej presilovke zápasu. Po jej skončení mohol otvoriť skóre zápasu Kašpar, svoj blafák však gólovo nezakončil. Rovnako dopadol aj Lugin v 16. minúte, Garnett ukázal, že by mohol byť jedným z kľúčových hráčov Slovana v sezóne. O minútu však nestačil na kombináciu hostí a Voronin ho prekonal po prvýkrát. Slovan mohol vyrovnať v presilovke 5 na 3, ktorú hral po faule Mamina na Nagya, predtým ešte sedel na trestnej lavici Pelletier. Maminov trest dokonca arbitri ohodnotili vylúčením na 5+DKZ. Do konca tretiny sa ale stav nemenil.

Pokračujúcu presilovku Slovan nedokázal využiť ani v úvode prostredného dejstva. Hostia boli v tejto činnosti efektívnejší, v 33. minúte strelil ich druhý gól v početnej výhode Kuznecov. Belasých mohol dostať do zápasu Starosta, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu, trafil však iba hrudník Nalimova. Blesk však udrel z jasného neba. Sersen po buly v strednom pásme nevedel čo s pukom, vystrelil od červenej a po jeho strele sa červenal aj brankár Admiralu – 1:2!

Tak ako skončila druhá tretia, tak začala aj tretia. Slovan bol aktívnejší, viac sa tlačil pred bránku súpera. Gól visel na vlásku, Nalimov však odolával každej strele hráčov belasých. Hostia však zvýšili stav prakticky z ničoho. Voronin s Jakovlevom vpadli do útočného pásma a po peknej kombinácii strelili tretí gól svojho mužstva. Bol zároveň posledným, ktorí diváci v zápase videli, Slovan tak v prvom zápase sezóny odchádzal z ľadu so zvesenými hlavami.

Ohlasy k zápasu :

Miloš Říha (tréner HC SLOVAN): „Duel sa mi hodnotí ťažko, pretože začínať doma je náročnejšie. Tlak na nás bol obrovský a súper predvádzal svoju hru a trpezlivo čakal na naše chyby. Zradili nás presilovky a to rozhodlo. Chlapci sa až do konca snažili, ale efektivita z našej strany nebola dobrá.“
Alexander Andrijevskij (tréner Admiralu): „Zápas z našej strany nebol zlý, náš tím mal dobrý pohyb. Trochu nás prekvapili vylúčenia, ale situáciu sme zvládli. Liga sa začína a máme pred sebou ešte veľa duelov.“

One thought on “Slovan v otváracom zápase sezóny nestačil na Vladivostok (VIDEO)

• 27. augusta 2015 at 11:57

Prekvapil ma slaby doraz v osobnych subojoch. Prvy domaci zapas tak na supera musime vybehnut. Admiral bol lepsi v korculovani aj na puku a, co ma prekvapilo, tak aj kondicne podstatne lepsie. Pozitivne hodnotim akurat Suroveho, Garnetta, Valacha a prekvapil Protasenja. Sklamanie Viedensky, Bart, Madar a uz tradicne Sersen. Angazovania Svarneho (po prvej tretine uz nevladal) a Skokana doteraz nechapem. Zbytocne. Tazko hodnotit po prvom ostrom zapase ale chyba nam evidetne konstruktivny center, zakoncovatel a obrana lebo okrem spominaneho Valacha je to zatial slabota.