Technická novinka HC Slovan bude prístupná od októbra

Na predsezónnej tlačovej konferencii HC Slovan predstavil klub okrem mnohých noviniek aj jednu technickú. Ide o mobilnú aplikáciu HC Slovan, ktorej sa fanúšikovia konečne dočkali na začiatku štvrtej sezóny v KHL.

Prvou dobrou správou je, že aplikácia bude fungovať na obe platformy. Tešiť sa teda môžu ako fanúšikovia iPhonov, tak aj androidov. „Veríme, že sa do obchodov dostane v októbri, nezávisí to iba od nás, musí tam prebehnúť schvaľovací proces,“ povedal nám marketingový riaditeľ klubu Milan Vajda. Celý produkt bude zdarma a mal by obsahovať základné štatistické informácie o klube To znamená súpisku, štatistiku hráčov, rozpis zápasov, informácie o aréne a predaji vstupeniek. To však nie je všetko. „Nájdete v nej aj niečo o našich sesterských projektoch ako Hockey Center, ktorý sa dá prenajať, čo nie všetci vedia. Nájdete v nej samozrejme aj fotogalériu. To je zatiaľ asi všetko, prvá bezplatná fáza aplikácia by mala vyzerať asi tak,“ pokračoval Vajda. Ďalšou dobrou správou je nastavenie push notifikácií, ktoré sú vyvinuté na začiatok a koniec zápasu. Čiže sa bude dať nastaviť prijímanie hlásení. Neskôr sa možno fanúšik dočká ďalších hlásení. Tými sú oznamy o každom góle Slovana, alebo priebežné stavy po tretinách. Aplikácia sa teda bude stále vyvíjať. V budúcnosti sa uvažuje aj o rožšírenej multimediálnej ponuke, to už sa však bude týkať zrejme platenej verzie, keďže nie všetko sa dá nastaviť zdarma.

VajdaFanúšikovia Slovana sa tento rok musia nachystať na neskoršie začiatky domácich zápasov. Tie sú posunuté z devätnástej hodiny na 19:30, čo nie každý prijal s pochopením. Toto rozhodnutie však nemá na svedomí klub, ale vedenie KHL. „Posun nastal o pol hodinu neskôr. V týždni sa bude hrať o 19:30, cez víkendy a sviatok o 17:30. Týka sa to všetkých klubov na západ od Mosky, nie iba Slovana. Čiže aj Medveščaku, Jokeritu či Dinama Riga. Je to kvôli lepšiemu prime-timu v televízii. Súvisí to s tým, že viac zápasov v tomto ročníku bude vysielať KHL TV a tento čas umožňuje, aby po zápasoch, ktoré sa hrajú o 17:00 či 17:30, mohli plynule nasledovať tie naše. Myslím si, že pre nás je to dobre, veľa ľudí pracuje do neskorých hodín a možno začnú chodiť konečne včas,“ vysvetlil Milan Vajda.

Slovan čakajú dva zápasy na sviatky, ktoré zároveň nie sú víkendovými dňami a oba sa odohrajú o 17:00. Prvý už čoskoro na deň ústavy 1.9. proti Sibiru Novosibirsk, druhý na troch kráľov 6.1. proti Jokeritu Helsinky.

 

Pridaj komentár