Slovan vydrel tri body gólom zo 60. minúty (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – KHL Medveščak Záhreb 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Góly: 50. Barker (Kašpar, Tičar), 50. Nedorost (Švarný), 60. Viedenský (Kašpar, Nagy) – 13. Kvapil, 56. Mertl (Smoleňák, Kinrade)

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Sersen , Starosta, Švarný, Mihalik, Kozák, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy  – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový , Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan

KHL Medveščak Záhreb: Krošelj (Heeter) – Mantyla , Gysbers, Morrisonn, Kinrade, Katic, Larkin, Deutsch – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Giliati, Genoway, Bjorkstrand – Hedberg, Brule, Saarinen – Perkovich, Jämtin, Glumac

Rozhodca: Gofman, Soin – Goľak, Deďuľa

Diváci: 8.123, Vylúčenia: 8:8 navyše Sersen a Brule 5+DKZ,  Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0

Piaty domáci zápas sa pre Slovan nevyvíjal podľa predstáv. Aj keď, hneď v 25 sekunde dobre vystrelil Kašpar, jeho strelu Krošelj kryl. Následne prišli zbytočné fauly Slovana, po ktorých sa dostával Medveščak do nebezpečných šancí. V 12. minúte prišlo zbytočné Sersenovo vylúčenie za sekanie v strednom pásme, za čo ho poslal hlavný rozhodca predčasne do šatne. Slovan v tak stratil na zbytok dôležitého obrancu Záhreb dostal možnosť hrať dlhú, 5.minútovú presilovku o jedného hráča.. Tú Kvapil využil, poslal svoj tím do vedenia. Počas tohto oslabenia mohol vyrovnať Jeglič i Kašpar, ich šance  Krošelj zmaril.

Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu ako prvá. Slovan sa však viac dostával do koncovky, gól dať nedokázal ani v pät minútovej presilovke, keď sa zápas skončil za faul na Tičara pre Bruleho. Boli to hostia, ktorí mohli zvýšiť v oslabení na 2:0. Brust svoj tím podržal. V 32. minúte mohlo byť vyrovnané, Kašpar sa dostal do brejku, položil si  brankára, ale netrafil odkrytú bránu. Slovan bol aktívny, ale nemal v zakončení potrebné šťastie na vyrovnávajúci gól. Hostia pohrozili v závere tretiny, kedy vytiahol Brust super zákrok.

Slovan v poslednej časti vrhol všetko do útoku, za svoju aktivitu dostal presilovku štyroch proti trom, v ktorej na radosť 8 123  divákov vyrovnal Barker. Tí si nestihli ani sadnúť, aby Nedorost prízemnou strelou otočil stav zápasu.  Keď sa zdalo, že Slovan si zápas ustráži, prišlo zbytočné vyhodenie puku z tretiny po mantinely, ktoré zachytil Smoleňák. Ten nahodil puk pred bránu, kde ho Merl tečoval za bezmocného Brusta. Štyri minúty pred koncom sa začínalo od znova. Víťazstvo Slovana zariadil  z jednej z posledných akcii v 60. minúte Viedenský, ktorý dorazil Kašparovu strelu. Slovan si už v závere zápasu ubránil, zaznamenal svoju druhú výhru v sezóne.