Slovan zažiaril v Jaroslavli, vezie si cennú výhru bez inkasovaného gólu

Prvé dve gólové šance zápasu patrili Slovanu. Najskôr sa triasla žrď Kolesnikovovej bránky po strele Tičara a v 17. minúte mal ďalšiu obrovskú šancu Štajnoch. Záver naopak patril domácim, svoje umenie však predviedol aj Backlund. Do kabín sa teda išlo za rovnakého stavu, aký platil aj pred zápasom.

Druhá tretina priniesla rovnako na oboch stranách dostatok vzruchu. Na gól sa ale čakalo až do záverečnej minúty. Na radosť belasých fanúšikov padol do siete domácich. Štajnoch vypálil od modrej čiary, pred Kolesnikovom však na odrazený puk číhal v správny moment Netík a poslal Slovan gólom do šatne do vedenia.

Domáci sa na začiatku tretej tretiny ešte stále spamätávali zo šoku, keď Slovan udrel po druhýkrát. Vondrkovu strelu jemne tečoval Hudáček a hostia už viedli rozdielom dvoch gólov. Domáci fanúšikovia márne čakali na rastúci tlak Lokomotivu, Slovan umne bránil stredné pásmo a nedovolil skórovať súperovi ani v presilovke. V ostatnom čase si už belasí postrážili pohodlné vedenie a na konci zápasu sa tak mohli tešiť z cenného víťazstva.

Lokomotiv Jaroslavľ – HC Slovan Bratislava 0:2 (0:0,0:1,0:1)

Góly a asistencie: 40. Netík (Štajnoch), 45. Hudáček (Starosta, Vondrka)

Jaroslavľ: Kolesnik (Sanford) – Holos, Vasiljev, Kronwall, Pašnin, Višnevskij, Jakovlev, Gorochov, Ljubuškin, – Plotnikov, Apalkov, Averin – Kontiola , Thörnberg, Loktionov – Koňkov, Novotný, Platt – Kartajev, Galimov, Gračjov, Kartajev – Kraskovskij.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Baroš) – Luža, Sersen, Štajnoch, Kozák, Starosta, Surový – Nagy, Murley, Bartovič – Jeglič, Tičar, Netík – White, Vondrka, Hudáček – Lunter, Ölvecký, Šťastný – Kudrna.

Rozhodovali: Anisimov, Romaško – Matjuša, Petrov Vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Hlasy po zápase: (zdroj: HC Slovan)

Petri Matikainen: Vedeli sme, že Lokomotiv má veľmi silný celok o čom svedčala aj dlhá séria bez prehry. Doma sme Lokomotivu podľahli a chceli sme sa pripraviť čo najlepšie na dnešný zápas, čo sa nám podarilo. Podali sme výborný výkon, na chlapcov som pyšný! Hrali sme veľmi dobre od začiatku zápasu, myslím, že sme boli lepší ako súper. V závere sme nespanikárili, hrali veľmi rozumne v defenzíve a ustrážili si dôležité víťazstvo. Skvelý bol aj Backlund, ktorý bol vzadu veľkou oporou. Ďakujem celému tímu.

Tomáš Netík: Dnes veľké víťazstvo pre nás. Pred zápasosm som si ani neuvedomoval aký skvelý tím a koľko individualít majú domáci.  O skvelej forme hovorí aj ich osem predošlých víťazstiev v rade.  Celý tím hral veľmi dobre a zodpovedne po celých 60 minút.  Veľkú zásluhu má na zisku troch bodov aj Backy, ktorý chytá ako blázon.  Práve jeho zákroky a istota bol myslím najdôležitejší článok – suverénne najlepší hráč mužstva.

Libor Hudáček:  Dôležité bolo, že sme prvých desať minút nepustili Lokomotiv vôbec k ničomu, v ďalších veľkých príležitostiach domácich nás podržal skvelý Johan Backlund. V týchto zápasoch je dôležité aby brankár podržal, to do bodky splnil, darilo sa aj nám vpredu – vyťažili sme z minima maximum. Výborne sme ubránili aj všetky oslabenia. Pri mojom góle Mišo Vondrka vybojoval puk za bránou, posunul ho Tomášovi Starostovi, ktorý šikovne vystrelil po ľade a ja som puk tečoval – som rád, že to tam konečne padlo.

Johan Backlund:  Nerátal som dnes s tým, že pôjdem do brány. Jarovi to však zdravotný stav nedovolil, čo som sa dozvedel až po príchode na zimný štadión. Mal som zhruba 90 minút na to aby som sa pripravil.  Dostal som sa rýchlo do zápasu, cítil som sa dobre. Hrali sme po celých 60 minút pozorne v defenzíve, všetci chlapci odviedli vynikajúcu prácu a k nule mi výrazne pomohli.

19 thoughts on “Slovan zažiaril v Jaroslavli, vezie si cennú výhru bez inkasovaného gólu

• 10. januára 2015 at 17:23

Musím priznať, že takýto priebeh by ma nenapadol. S piatimi bekmi uhrať nulu u favorita, vlastne sme ho do ničoho nepustili. Aj keď boli nejakí zaspatí, to nie je náš problém.
    Gratulujem chalanom, zaslúžené tri body, pridám ešte štatistiku striel z 3.tretiny, kde domáci museli sme ich prestrielali 15:7

• 10. januára 2015 at 17:43

O PO by som radšej pomlčal, mame veľké problémy so zostavou a okrem toho nás neskor budu čakať aj tí najťažší súperi.. Ale určite treba bojovať do konca, o tú šnúru výhier o ktorej tu snívame pomaly tri mesiace 😀 ďalšie dva zápasy niečo napovedia (Podolsk, Soči).

• 10. januára 2015 at 20:23

ja verim vzdy az do konca, inak by som to ani nemusel pozerat… PO je samozrejme este daleko, ale toto bolo velmi dolezite vitazstvo, a aj ked mame problemy so zostavou, dava nam sancu bojovat dalej a chalanom to urcite zdvihlo moralku a vieru vo vlastne schopnosti… 😉
          otazkou pre mna zostava, ci naozaj postavia proti Soci do brany Godlu, ak Backy poda takyto vykon aj v Podolsku?

• 10. januára 2015 at 22:22

Samozrejme vždy treba veriť a dúfať do konca 😉 len som písal ten reálnejší scenár ešte aj vzhľadom k nelahkému vyžrebovaniu, ktoré nás bude čakať.
            Noo…podľa mˇma ho predsa len nepostavia, uvidíme 🙂

• 12. januára 2015 at 10:11

hmm, tak toho Godlu vyriesili salamunsky 🙂 vcera chytal ligu za PN…navyse dostal dost golov, takze Soci asi nebude…

• 12. januára 2015 at 10:43

Aspoň sa Marošovi naskytla dobrá výhovorka prečo ho nepostaviť akurát v tak dôležitom zápase ako proti Soči 😀
            Síce je jasné o čo nášmu GM išlo, ale s jeho skúsenosťami by mohol svoje vyjadrenia trošku krotiť, teraz si nakakal na hlavu ak nebude chytať Godla 🙂

• 10. januára 2015 at 18:31

Hrali sme čo nám dovolili. Ale my všeobecne hráme vonku lepšie. Ale napríklad oproti Záhrebu to dnes bolo o level lepšie.

• 11. januára 2015 at 12:09

Jak sa to vezme 😀 Na ofic. stranke je že nehral pre drobné zranenie, bulvár tvrdí, že nemal vybavené víza do Ruska preto odletel namiesto Jaroslavle práve na Slovensko.

• 11. januára 2015 at 12:40

podla mna je to s tymi vizami trosku pritiahnute za vlasy…uz ked ho kupili, automaticky mu museli vybavit viza kvoli tripom, inak by ako posila nemal zmysel…navyse v Minsku hral a do Bieloruska tiez treba viza, takze sa skor priklanam k tomu drobnemu zraneniu, ako pise Fresky1…

• 11. januára 2015 at 12:58

Ak to nie je pravda, mohol by to niekto z klubu jasne vyvrátiť, aj keď to v bulvári bolo odôvodnené tým, že najskôr nepracovali naše úrady a potom tie ruské, čo sa teoreticky cez sviatky stať asi mohlo (Barkera sme získali dva dni pred vianocami). Ale v zásade týmto plátkom neverím ani mäkké Ň, kým sa nepreukáže že to tak naozaj bolo.