ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina  2:1 (1:0)

Góly:40 . Milinkovič. 75. Priskin – 50. Haskič

ŠK Slovan: Mucha, Sekulič, Saláta, Gorosito, Čikoš, Simovič, Milinkovič, Savičevič, Mészáros (90. Štefánik), Peltier (53.Oršula), Vittek (59. Priskin).

MŠK Žilina: Volešák, Mabouka, Králik (83.Hlohovský), Škriniar, Mazáň, Béneš, Pečovský, Špalek,Haskič, William, Mihálik (78.Jánošík)

RozhodovaliKráľovič – Balko, Hrčka.

Diváci:961

Zápas mal od úvodu dobré tempo. Hneď v prvej minúte po Milinkovičovom rohu nebezpečne hlavičkoval Vittek. Volešák bol pozorný. Hostia odpovedali dvoma nebezpečnými Williamovými strelami, po ktorých bravúrne Mucha zasahoval. Po faule na Vitteka zahrával z ľavej strany priamy kop Milinkovič, Gorositova hlavička išla tesne nad žilinskú bránu.  Po prvých 15 minútach sa hra odohrávala v strede ihriska, tempo hry upadlo. V 30. minúte sa po ľavej strane predieral Peltier, ktorého strielaná prihrávka na Vitteka neprešla. Žilina odpovedala rohovým kopom. Belasí sa dostali do protiútoku, Milinkovič presným centrom našiel Vitteka, ktorý prihrával do druhej vlny na Mészárosa. Jeho strela tesne minula Volešákovu bránu. V záveru polčasu nebezpečne strieľal Mihálik, Mucha pohotovo zasiahol. Na druhej strane dostal dobrú loptu v šestnástke Milinkovič, ktorý technickou strelou poslal Slovan do vedenia. Prvý polčas ukončil nepresný priamy kop  Žiliny.

Slovan mohol zaznamenať gól po návrate zo šatne. Savičevič Volešáka neprekonal. Zaváhanie domácej obrany využil Haskič, ktorý vyrovnal na 1:1. V 58. minúte sa do dobrej šance dostal Oršula,jeho pokus tesne minul Volešákovej brány. Žilinský brankár zasiahol aj proti Priskinovi, ktorý sa do šance dostal po príchode na ihrisko. Maďarský reprezentant neuspel ani po Savičovičovom pase. V 72. minúte mohol pridať druhý gól Slovana Saláta, ktorý po rohu tesne minul. Žilinské útoky končili pred šestnástkou Slovana. Pätnásť minút pred koncom unikol po pravom krídle Oršula, ktorý presným prízemným centrom našiel Priskina, ten nekompromisne prekonal Volešáka. O pár minút mohol Milinkovič po Priskinovej akcii pridať tretí gól, jeho strela išla nad. Belasí sa v závere umne hru kontrolovali, nedopustili Žilinský tlak. V samom závere Mucha vychytal Hlohovského. Slovan zdolal Žilinu, ukrojil tak náskok Trenčína na sedem bodov.

Ohlasy po zápase:

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Bol to veľmi dobrý zápas aj pre divákov. Stretli sa dve kvalitné mužstvá a hralo sa vo vysokom tempe. Chcem pochváliť mojich hráčov. Nechali na ihrisku všetko. Hrali veľmi koncentrovane a výborne plnili stanovenú taktiku. Keď na trávniku pôsobíte ako jeden tím, chalani si navzájom pomáhajú a bojujú, šanca, že zápas vyhráte, je výrazne väčšia. To sa dnes potvrdilo. Myslím si, že vzhľadom na počet príležitostí je konečný výsledok spravodlivý. Je to veľmi cenné víťazstvo nad silným súperom. Aj v zime nás čaká veľa práce. Určite sa chceme posilniť. Verím, že sa nám podarí vybrať tých správnych hráčov. Na jarnú časť sezóny sa musíme pripraviť oveľa lepšie. Trenčín mal na jeseň vynikajúcu formu, ale my budeme bojovať, aby sme sedembodovú stratu zmazali.
Na záver chcem zaželať všetkým ľuďom v slovenskom futbale príjemné prežitie vianočných sviatkov a šťastný nový rok.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Podali sme veľmi kvalitný výkon, oveľa lepší ako v posledných zápasoch vonku. Škoda len, že nám nepriniesol bodové ovocie. Chlapci by si zaslúžili lepší výsledok. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Do 6. min sme si vytvorili dve veľké šance. V závere prvého polčasu sme síce inkasovali, ale krátko po prestávke sa nám podarilo vyrovnať. Slovan využil jeden brejk, naša snaha naopak ku gólu neviedla. Za celú jeseň sme však ukázali veľa pozitívneho. Budeme pracovať ďalej a do jari sa určite opäť posunieme ďalej.“

video, zdroj.:huste.tv