Slovan získal s Ufou bod, gól inkasoval v samom závere predĺženia (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – HC Salavat Julajev Ufa 3:4 pp (1:0, 0:3, 2:0 – 0:1)

Góly: 12. Bartovič (Viedenský, Barker), 49. Puliš (Tičar, Jeglič), 53. Surový (Nagy, Kašpar) – 27. Engqvist (Omark, Grigorenko), 33. Višnevský (Hartikainen, Gončarov), 33. Prochorkin (Chlystov, Krikunov), 65. Loginov (Omark)

Slovan: Brust (Garnett) – Barker, Sersen , Starosta, Novák, Mihalik, Švarný, Luža – Kašpar, Nedorost, Jeglič – Šťastný, Tičar, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Puliš.

Salavat: Svedberg (Sochatský) – Loginov, Lepistö, Gončarov, Višnevský, Koľcov, Arzamascev, Culygin, Derľuk – Omark, Engqvist, Grigorenko  – Lisin, Makarov, Hartikainen – Ankudinov, Soin, Lazarev – Chripunov, Prochorkin, Chlystov.

Rozhodca: Belov, Gusev – Zacharenkov, Sazonov, Diváci: 7830, Vylúčenia 6:5 navyše Brust 10 min. Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0

Tretí domáci zápas Slovana na domácom ľade sa od úvodu niesol v prevahe hostí z Ufy, ktorí si od prvej minúty vytrávili sľubné príležitosti.  Brust bol na mieste, keď zlikvidoval pokusy Chlystova a Lisina. Následne Slovan prečkal bez ujmy presilovku hostí, aby sa po nenápadnej akcii dostal do vedenia. Bartovič sám pred  Svedbergom nezaváhal. Ufa mohla vzápätí vyrovnať, ale Kolcov Brusta neprekonal. V závere tretiny si kanadský brankár poradil aj  s Višnevskeho akciou.

Druhú časť Slovan začal s úmyslom streliť druhý gól. Vo výberných šanciach sa ocitli Nagy, ale hlavne Miklík, ktorí mohli zvýšiť na 2:0. Trest v podobe vyrovnávajúceho gólu prišiel okamžite. Engqvist sa dostal pred Brusta, strelou medzi betóny stanovil na 1:1. Už o päť minút prišiel gólový uragán Ufy, ktorá dvoma gólmi v priebehu jednej minúty zvýšila na 3:1 vo svoj prospech. Miloš Říha reagoval oddychovým časom. Dve minúty pred koncom mohol znížiť Miklík, po ňom aj Surový, ale Švéd Svedberg svoj tím podržal.

O osude zápasu mohol rozhodnúť Loginov a Chlystov, ktorí stroskotali na dobre chytajúcom Brustovi, ktorý Slovan v týchto fázach hry podržal. V 49.minúte prišiel tečovaný gól Puliša, ktorý si tak otvoril strelecký účet v KHL. Slovan ožil, vytváral si gólové príležitosti. O zaslúžený vyrovnávajúci gól sa postaral v presilovke Surový, ktorý si počkal na odrazený puk. Slovanisti boli pri chuti, štvrtý gól visel na vlásku. V 56.minúte zaujala Švarného strela od modrej. Skalického gól rukou po konzultácii s vieorozhodcom arbitri neuznali. Obrovskú šancu, Slovan v podobe početnej výhody v závere stretnutia nevyužil. Naopak, hostia svoju presilovku v predĺžení pretavili Loginovom do víťazného gólu.