Preview: Avtomobilist Yekaterinburg – HC Slovan Bratislava

Úvodný trojzápasový výjazd na klziskách súperov z východnej konferencie ukončia zverenci Vladimíra Orságha vo veľkomeste Jekaterinburg. Zápas začne vo štvrtok 6.9. o 16:00, tradične v priamom prenose na Sport 2.

 

Avtomoblist: 

Domáci patria túto sezónu nielen medzi čierne kone celej súťaže, ale aj medzi hlavných favoritov na záverečné kola playoff. Tímu trénera Andreja Martemjanova vyšiel vstup do sezóny, najskôr si poradili s Rigou 4:2 aby v druhom zápase ozbíjali o body CSKA Moskva po výhre 3:1. V tíme domácich len ťažko hladať slabiny na papieri. Najväčšia hviezda aj posila tímu Nigel Dawes dal vlani Slovanu hetrik ešte v drese Astany, Dan Sexton nám znepríjemnil nejeden súboj ešte v drese Nižnekamsku, no pamätný je ten vianočný.  Palebnú silu však majú rozloženú aj na celé tri útoky, Slovan bude čeliť Golyševovi, Parému, Kučerjavenkovi, Stephané Da Costovi, či Krikunovovi. Veľkou hviezdou je takisto jeden z najlepších a produktívnych bekov súťaže Nikita Tryamkin. V bráne sa opierajú o ostrieľaného Jakuba Kovářa, ktorému chrbát kryje Sochatsky.

KHL:

Avtomobilist – Dinamo Riga 4:2

Avtomobilist – CSKA Moskva 3:1

 

Slovan:

Ak sa v rámci KHL môže Slovan dnes oproti Yekaterinburgu niečím popýšiť sú to vzájomné zápasy. S výnimkou takmer šesťročného debaklu 8:1 majú belasí proti domácim skvelú bilanciu sedem výhier pri zvyšných troch prehrách.  Pre Slovan je to posledná možnosť pripísať si body na prvom tripe v sezóne, ak sa nestane, belasí napodobnia štart do vlaňajšej sezóny, kde v troch zápasoch odchádzali s nula bodmi a nelichotivým skóre 4:16. V poslednom zápase v Čeljabinsku sa namiesto ľahko zraneného Lampera predstavil Sukeľ, ktorý sa dostal do dvoch šancí, no gólovo nezakončil rovnako ako jeho spoluhráči. Sme zvedaví, či a aké zmeny v zostave vymyslí Vladimír Orságh.

Posledné vzájomné zápasy:

2015/16:

Slovan – Avtomobilist 4:3pp

Avtomobilist – Slovan 4:3

2016/17:

Avtomobilist- Slovan 1:4

Slovan – Avtomobilist 3:2pp

2017/18

Avtomobilist – Slovan 6:3

Slovan – Avtomobilist 4:5pp

 

 

 

 

Pridaj komentár