Slovanistky zabojujú o Slovenský pohár

So šancou na obe trofeje

Futbalistky bratislavského Slovana majú v tejto sezóne šancu získať obe slovenské trofeje. O prvú z nich sa pokúsia v piatok 1. mája, keď sa o 13:00 na štadióne v Spišskej Novej Vsi postavia vo finále Slovenského pohára proti aktuálnemu lídrovi slovenskej ligy a obhajcovi double – Novým Zámkom. Obe družstvá zvedú finálový súboj o pohár už tretí rok v rade. Vlani sa ich konfrontácia skončila bez gólovou remízou a víťaza určila až štrnásta séria penaltového rozstrelu, ktorý v pomere 10:9 lepšie zvládli hráčky Nových Zámkov.

Veľké zmeny v Nových Zámkoch

V tíme Nových Zámkov prišlo počas zimnej prestávky k značnej obmene. Káder napríklad opustilo trio Afričaniek Mgcoyi, Orji, Mokabane, Bosnianka Fetahovič, Češka Břenková, ale i slovenská reprezentantka Rybanská – všetko opory. Prišli však iné výborné futbalistky, ako dve české legionárky Skupinová, Dufková a na hosťovanie zo Slovana Bratislava Kujovičová, ktorá patrila v našom klube kvalitatívne medzi najlepšie hráčky. Novozámčanky vyhrali vo štvrťfinále pohára v Beluši 8:0, v semifinále najprv prekvapujúco remizovali 1:1 v Žiline a v domácej odvete si postup vybojovali tesným víťazstvom 1:0. Najpresvedčivejším dojmom nepôsobia ani v ligových stretnutiach, keď sa im darí vyhrávať:Žilinu doma zdolali 4:2, Bardejov 3:0 a v Šali triumfovali 2:1.

Slovan je silnejší než vlani

Slovan je v tomto ročníku viditeľne herne i psychicky silnejší, ako v tom predchádzajúcom. Jeho stále veľmi mladé hráčky sú lepšie, skúsenejšie a z belasých vyžaruje veľký tímový duch. Veľmi dobre je obsadený brankársky post, obrana i stred poľa – aj napriek odchodu spomínanej Kujovičovej, keď na jej mieste výborne zapadla do tímu Hviščová. Na hrote sú ale trochu problémy. Reprezentačná útočníka Marková bola dlhodobo zranená a aj keď v ligovom dueli proti Šali nastúpila na posledných desať minút a gólom ho napokon aj rozhodla, stále nie je pripravená absolvovať väčšiu časť zápasu. Vo finále pohára je navyše veľmi otázny, ba priam málo pravdepodobný, štart zranenej brankárskej jednotky Frantovej, čo by bolo pre Slovan značné oslabenie. Zdravotné problémy v posledných dňoch trápili aj ďalšiu kľúčovú hráčku stredopoliarku Fatulovú, ktorá nedohrala prvý semifinálový zápas a v odvete nenastúpila.

Výsledky belasých sú na jar o niečo presvedčivejšie než Nových Zámkov. Vo štvrťfinále pohára najprv vonku zdolali Kysucký Lieskovec 4:0 a v semifinále Šali nadelili dvakrát 3:0. V lige majú za sebou len jediné vystúpenie, ktoré im ale značne dodalo na sebavedomí. Domáci duel so Šaľou, aj keď v ňom boli jednoznačne oveľa lepším družstvom, otočili v druhom polčase z nepriaznivého stavu 0:1 na 2:1 gólom v posledných sekundách nadstaveného času.

Belasé predchádzajúce dve merania síl zvládli

V posledných dvoch vzájomných zápasoch slovanistky nad Novými Zámkam triumfovali výsledkom 1:0, keď ich najprv zdolali v letnej príprave a neskôr aj v dôležitom dueli posledného jesenného kola – víťazný gól si môžete pozrieť tu. Aj tentokrát pôjde  o nesmierne vyrovnaný a bojovný súboj, ktorý pravdepodobne opäť rozhodne jediný gól, prípadne penaltový rozstrel. Pri súčasnej situácii však verím, že naše baby ho dovedú do víťazného konca. To si však vyžaduje takmer bezchybný výkon.

Autor článku :  Miroslav Vraník

Pridaj komentár