Sme pripravení, znie z kabíny belasých

ŠK Slovan Bratislava usporiadal pred jarnou časťou tlačovú konferenciu, na ktorej sa zúčastnili generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml., hlavný tréner Ján Kozák ml., kapitán A-tímu Vasil Božikov a marketingový riaditeľ Tomáš Straka.

Generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. v úvode tlačovej konferencie pripomenul, ako sme takmer presne pred rokom ešte na Pasienkoch hovorili o historickom roku pre Slovan. Počas roku 2019 sme splnili viacero cieľov, či už z pohľadu infraštruktúry a presunu na Tehelné pole, ale aj po športovej stránke. „Pre rok 2020 máme nové ciele, chceme sa naďalej zlepšovať a posúvať sa ako klub dopredu. Verím, že aj v tomto roku zažijeme veľa pekných momentov a potešíme fanúšikov,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu, ktorý plynulo prešiel k najhorúcejšej otázke zimného obdobia, a to k zloženiu kádra. „Prestup Andraža Šporara bol najväčší v novodobej histórii slovenského futbalu. Aj napriek tomu nebolo naším cieľom sa počas zimy oslabiť, naopak, chceli sme sa posilniť. Som presvedčený, že sme podnikli správne kroky a budeme ešte silnejší. Príchody hráčov ako Ezekiel Henty, Lucas Lovat či Alen Ožbolt sú pre nás prínosom, verím, že títo hráči prejavia svoj potenciál a preukážu svoju kvalitu. Som rád, že sme si poistili služby viacerých kľúčových hráčov, najmä nášho kapitána Vasila Božikova. Angažovali sme zaujímavých mladých hráčov a do prvého tímu sme posunuli mladíka Filipa Lichého. Verím, že zabojujú o miesto v klube a tréneri im pomôžu rozvinúť svoj talent.“

Športové ciele sú jasné. „Jednoznačným cieľom je obhajovať majstrovského titulu a radi by sme zabojovali o čo najlepší výsledok v domácom pohári. Zároveň vyvinieme úsilie, aby sme udržali juniorku v druhej lige,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml., ktorý pokračoval ďalšími a nemenej dôležitými klubovými ambíciami. „Pre mňa je najdôležitejšia práca s fanúšikmi. Práve oni sú kľúčovým faktorom, ktorý nás môže posunúť vyššie. Pokiaľ chceme byť vnímaní ako silný európsky klub, musíme zvýšiť priemernú návštevnosť. Vyššie návštevy znamenajú jednak vyšší príjem do klubovej pokladnice a lákadlo pre kvalitných futbalistov, ktorí túžia hrať pred zaplnenými štadiónom. Aj v tejto oblasti sa budeme zlepšovať, skúsime ukázať ľuďom cestu, že je dôležité podporiť svoj klub nielen na niekoľkých zápasoch, ale v každom súťažnom stretnutí bez ohľadu na súpera. Myslím si, že hráči si to za svoje výkony zaslúžia. Ak chcú fanúšikovia vidieť silný Slovan, musia sa stať súčasťou klubu. Bratislava má potenciál a Slovan je najsilnejšia športová značka na Slovensku, my sme pripravení naplniť tento potenciál a vytvárať také prostredie, aby ľudia prišli na futbal a radi sa sem vracali. Od jarnej časti obnovujeme projekt Mladý slovanista, aj takto chceme prilákať nových, mladých fanúšikov na futbal.“

Zástupcov médií zaujímalo, aké sú dlhodobé plány klubu smerom na leto a aká je spokojnosť so súčasným zložením kádra. „Veľa nám ukáže jarná časť, kde dokážeme vyhodnotiť naše zimné posily. Na príklade Andraža Šporara vieme, že adaptácia v novom klube každému hráčovi chvíľu trvá, preto dáme našim posilám čas a verím, že postupne ukážu svoju kvalitu a prínos, aby sme sa nemuseli v lete nejako výrazne posilňovať. Počas sme zrealizovali po stránke príchodov a odchodov takmer všetko, čo sme si naplánovali. Marinovi Ljubičičovi sa v lete končí zmluva a nefiguruje v našich dlhodobých plánoch. Evidujeme záujem na prestup z poľských klubov, myslíme si, že by to pre nás i preňho bolo najlepšie riešenie, no uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Ďakujeme mu za všetko, čo pre nás odviedol, no pozeráme sa do budúcna. Na tejto pozícii máme mladých hráčov Lichého a Mustafiča, chceme im dať priestor, nech sa pobijú o miesto v zostave,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Kozák: Ku každému zápasu maximálne zodpovedne

Belasí absolvovali v zime mesačné sústredenie v Turecku, kde sa stretli s viacerými kvalitnými súpermi a dosiahli aj zaujímavé výsledky. „Mali sme výborné podmienky a hráči aj my tréneri tiež vnímame, že Slovan sa chce zlepšovať, na čo sme sa aj zamerali. Škoda zranení, títo hráči si dobehnú resty doma v Bratislave. Verím, že tí, ktorí absolvovali všetky tréningové dávky, sú dobre pripravení na ligu. Aj v Turecku sme ukázali kvalitu, ktorou sa chce Slovan prezentovať už v príprave. Zápas s Ľubľanou ako lídrom slovinskej ligy splnil vysoké kritériá, aj s Ludogorcom tam boli výborné momenty, no aj chyby, ovplyvnené tiež vysokou kvalitou súpera. Takéto zápasy nám dodávajú energiu pracovať ešte lepšie a tlačiť tak aj na hráčov,“ povedal tréner belasých, ktorý samozrejme čelil otázke o tom, ako nahradiť Andraža Šporara. „Vieme, aký mal prínos, ale už je preč. Andražovi prajem všetko dobré a je tu kedykoľvek vítaný a rád ho opäť uvidím. Už sa však rozprávajme len o hráčoch, ktorých v Slovane máme. Verím, že jeho góly nahradia a ukážu porovnateľnú, prípadne ešte vyššiu kvalitu.“

Futbalová verejnosť a aj viacerí zástupcovia médií vnímajú Slovan ako jasného favorita jarnej časti sezóny. Tréner však tlmí tieto slová. „Aj hráčom som povedal, že nič nie je rozhodnuté. Ešte pred polrokom bolo toto mužstvo kritizované zo všetkých strán a ani nechcem hovoriť, aké slová zazneli. A zrazu nás dávate do pozície, že sme nejakí supermani, keď prišla otázka, či chceme každý zápas vyhrať 4:0 či 5:0. Toto nie, to zo seba nechceme robiť. Vo futbale rozhoduje prístup, preto sme na jeseň vyhrávali. Chalanov už poznám lepšie a viem, že v každom zápase odovzdali všetko a zvládli sme aj viaceré veľmi náročné duely. Každý zápas bude náročný a bude najmä o nás, pretože máme veľkú kvalitu, no musíme k tomu pristupovať maximálne zodpovedne, aby sme ako klub rástli a robili radosť fanúšikom. Včera sme to zažili na autogramiáde, ľudia nás naplnili energiou a pocitom, že to robíme dobre, my budeme ďalej naplno makať, aby to bolo stále lepšie,“ doplnil Ján Kozák ml.

Božikov: Sme pripravení

Za kabínu dostal slovo kapitán Vasil Božikov, ktorý v zime podpísal novú zmluvu a zostáva súčasťou Slovana Bratislava. „Teším sa, že po dlhej, ale dobrej príprave v Turecku, sme späť doma v Bratislave a že sa konečne začína liga. V tíme máme dobrú atmosféru a za všetkých chalanov môžem povedať, že urobíme maximum, aby sme splnili klubové ciele a urobili radosť fanúšikom. Teším sa, že som v zime podpísal novú zmluvu a budem naďalej nosiť belasý dres,“ povedal náš kapitán.

Straka: Pokračujeme v aktivitách pre fanúšikov

Viaceré novinky z marketingovej oblasti odprezentoval Tomáš Straka. „Jedným z hlavných cieľov oddelenia marketingu je dosiahnuť vyššiu návštevnosť na domácich zápasoch a vyšší počet predaných permanentiek do novej sezóny. Práve permanentkári sú pre nás kľúčoví a chceme im ponúknuť ďalšie výhody a bonusy. Od jarnej časti spúšťame pre držiteľov permanentiek nové aktivity ako možnosť vyhrať večeru s hráčom Slovana či možnosť zúčastniť sa na predzápasovej rozcvičke a pozrieť si pripravenú kabínu nášho tímu. Včera sme absolvovali úspešnú autogramiádu, ktorá vyvolala veľký záujem a plánujeme z nej urobiť tradíciu a zorganizovať ju vždy v lete pred novou sezónou a v zime pred začiatkom jarnej časti. Oživujeme projekt Mladý slovanista, na každý zápas vyčleníme pre deti zo základných škôl a športových klubov 300 vstupeniek a na jeden zápas nadstavbovej časti pozveme 5 000 detí. Veríme, že to bude motivovať aj ostatných fanúšikov, ktorí spolu s deťmi zaplnia štadión a vytvoria skvelú atmosféru. Tešíme sa, že medzi našimi priaznivcami a hráčmi je čoraz užší vzťah a veríme, že sa to prejaví aj na rastúcej návštevnosti,“ povedal marketingový riaditeľ klubu.

Pridaj komentár