Stefan Stangl posilou Slovana

Káder Slovana v závere prestupového obdobia posilnil Stefan Stangl. So Slovanom sa dohodol na polročnej zmluve. Bývalý rakúsky reprezentačný krajný obranca naposledy pôsobil v Austrii Viedeň.

Stefan Stangl hral vo všetkých elitných rakúskych kluboch – začínal v Sturme Graz, potom hral za Rapid Viedeň, Red Bull Salzburg a Austriu Viedeň. Má na konte 88 štartov v rakúskej lige a pripísal si jeden reprezentačný štart. Je alternatívou na ľavý kraj obrany, kde mal Slovan doteraz k dispozícii len Arťoma Suchockého.

„Post ľavého obrancu bol jediný v našom aktuálnom kádri, ktorý sme nemali zdvojený. Sami sme v poslednom zápase, keď sa zranil Mitch Apau a okamžite ho adekvátne zastúpil Jurij Medveděv, videli, aké dôležité je mať na jednej pozícii dvoch kvalitných hráčov. Preto sme sa v závere prestupového obdobia rozhodli získať Stefana Stangla, ktorý hral za všetky elitné rakúske kluby a má svoju nespornú kvalitu. Keďže má za sebou dlhší herný výpadok, podpísali sme s ním zatiaľ zmluvu do konca prebiehajúcej sezóny. Má šancu ukázať svoje schopnosti a môže zabojovať o svoje miesto. Verím, že Arťomovi Suchockému vytvorí zdravú konkurenciu, ktorá bude v konečnom dôsledku priaznivá pre celé naše mužstvo,“ povedal  klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Stefan je typický moderný krajný obranca, okrem defenzívy dokáže aj podporiť útok. O jeho kvalitách svedčí aj to, že Salzburg zaňho pri prestupe z Rapidu Viedeň zaplatil dovtedy najvyššiu sumu za obrancu v histórii Rakúska. V Slovane ho vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná a v prípade spokojnosti aj dlhšia než len do leta tohto roka,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

Stangl si už za Slovan zahral počas sústredenia v Turecku, keď odohral 45 minút v súboji s Rubinom Kazaň a potom nastúpil aj proti Tromsö, duel však nedokončil pre menšie zranenie. Teraz je však už zdravotne v poriadku a v dnešnom zápase so Sereďou bude pripravený naskočiť z lavičky náhradníkov.

„S chalanmi som sa stretol už v Turecku, kde som hneď zistil, že Slovan má výborný tím. Pôsobil som vo všetkých veľkých rakúskych kluboch, takže veľmi dobre viem, čo znamená hrať o trofeje a byť neustále pod tlakom. Veľmi sa teším, že som sa stal súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu a urobím maximum, aby som Slovanu pomohol. Keď som hľadal informácie o Slovane, tak som zistil, že fanúšikovia majú veľmi dobré vzťahy s priaznivcami Austrie Viedeň, kde som naposledy pôsobil, čo je tiež zaujímavé a pre mňa pozitívne. Chcem tvrdo pracovať, odviesť maximum na každom tréningu a prispieť k zisku majstrovského titulu,“ vyhlásil Stefan Stangl.

Pridaj komentár