Preview: ŠKF iClinc Sereď – ŠK Slovan Bratislava

V sobotu sa vo Fortuna lige odohrá 20. kolo. Päť zápasov má svoj výkop naplánovaný o 14.00:

ŠKF iClinic Sereď – ŠK Slovan Bratislava (hrá sa v Nitre)

FC Spartak Trnava – FK DAC 1904 Dunajská Streda

FK Senica – MŠK Žilina

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín

Stretnutie MFK Zemplín Michalovce  – FC Nitra sa začína o 16.00

Tabuľka

ŠKF iClinic Sereď

Nováčk súťaže si drží šiestu priečku, ktorá mu zaručuje účasť v prvej šestke. V zime, ale v klube prišlo k viacerým zmenám. Do mužstva prišiel Marek Kuzma, ktorý naposledy hral v poľskom klube Puszcza Niepolomice. Po anabáze v Gruzínsku mužstvo Serede posilnil Miloš Lačný, ktorý rovnako ako Kuzman v minulosti obliekal dres Slovana. Okrem nich prišli Alex Ivan (Dunajská Streda), Kristián Lukáčik (hosťovanie z Podbrezovej), Matej Dybala (hosťovanie zo Žiliny), reprezentant Trinidadu a Tobaga Kathon Kenroy St. Hillaire a Chorvát Dino Špehar. Naopak, v mužstve nebude pokračovať trojica hráčov: Nemnaja Subotič odišiel už počas jesennej časti, Stefanovi Bogdanovkému sa skončilo hosťovanie z Trnavy a Uroš Vukovič sa vrátil do Srbska.

ŠK Slovan Bratislava

Slovan v prvom jarnom kole vyhral na Žitnom ostrove 0:1, v tabuľke Dunajskej Strede odskočil na jedenásť bodov. O jediný gól zápasu sa svojim 16. zásahom v ročníku postaral Andraž Šporar. Zápas pre zranenie nedohral Mitch Apau, ktorý absolvoval operáciu, do zostavy by sa mohol vrátiť o päť týždňov. Okrem Apaua bude Slovanu v tomto stretnutí pre trest chýbať Marin Ljubičič. Počas týždňa v kabíne Slovana prišlo k malým zmenám. Klub uvoľnil na hosťovanie stopéra Adama Laczka do Trenčína a brankára Matúša Ružinského do Šamorína. Z vlastného dorastu do A-mužstva prišiel obrancu Martin Majling. „Chceli sme, aby Adam Laczkó získaval hernú prax a zbieral skúsenosti v najvyššej súťaži, preto sme súhlasili s hosťovaním v Trenčíne. Do prvého tímu miesto neho posunieme Martina Majlinga zo staršieho dorastu, aby sme tak mali zdvojené aj oba stopérske posty. Doteraz sme mali k dispozícii až piatich brankárov, takže sme Matúšovi Ružinskému umožnili hosťovanie v Šamoríne, kde môže pravidelne chytať. Oboch hráčov budeme pozorne sledovať a na hosťovaniach im držíme palce, povedal pre klubový web viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

Na jeseň 22.9. 2018 Slovan zdolal Sereď 2:1. O góly belasých sa postarali Kornel Saláta a Aleksandar Čavrič. Dodajme, že Salátovi v zime skončila zmluva, aktuálne pôsobí v maďarskom Haladási.

Stretnutie ŠKF iClinic Sereď – ŠK Slovan Bratislava povedie rozhodcovská trojica: Peter Ziemba – Erik Weiss, Peter Jenčura

Pridaj komentár