Štěpánek by rád zostal, Sersenovi chýbala víťazná séria (FOTO)

Hokejisti Slovan majú za sebou najhoršiu sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige. V 56 zápasoch základnej časti nazbierali 58 bodov, čo je najmenej počas ich šesťročného pôsobenia v nadnárodnej súťaži. Po štvrtýkrát nepostúpili do bojov o Gagarinov pohár, na play off im chýbalo 25 bodov. „Keby bolo takýchto zápasov aspoň 25 či 30, tak by to bolo dobré. Všetci by sme boli oveľa spokojnejší. Chýbala nám víťazná séria, keď sme zvíťazili nejakých päť, šesť zápasov za sebou. Naopak, mali sme dosť negatívnych sérií, najmä na klziskách súperov. To rozhodlo, že sme nedokázali bodovať pravidelnejšie,“ povedal Michal Sersen.

Prínos nového trénera Zankovca bol evidentný a viditeľný. „Belasí“ hrali ofenzívnejšie, ale chýbalo im viac bodov. „Či som niečo priniesol mužstvu, to už nech zhodnotia iní,“ povedal Zankovec na pozápasovej tlačovej konferencii.

Skvelý výkon podal v poslednom zápase opäť brankár Jakub Štěpánek, ktorý predviedol niekoľko fantastických zákrokov. Bol oporou Slovana v celej sezóne a na otázku, či si vie predstaviť v jeho drese aj budúcnosť odpovedal: „Áno, viem si to predstaviť.“

[Best_Wordpress_Gallery id=“127″ gal_title=“Minsk18″]

Pridaj komentár