Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Minsk

Sezóna 2017/2018 sa pre Slovan definitívne skončila. Belasí sa so svojimi vernými fanúšikmi rozlúčili víťazstvom nad Dinamom Minsk 4:2.

Skvelý Štěpánek

Ozdobou zápasu bol český brankár Slovana Jakub Štepánek. Po prvom inkasovanom góle sa rozchytal, chytil päť čistých gólov, podržal svoj tím. Nemohol za druhý inkasovaný gól, ktorý súper dosiahol nohou, presnejšie kolenom.  Štěpánek voči gólu protestoval, rozhodcovia, ale pomoc videorozhodcu nepoužili. Po zápase ho vyhlásili za najlepšieho hráča Slovana v práve skončenom ročníku. Po stretnutí sa svojou typickou rybičkou rozlúčil s divákmi.

300

To je číslo, ktoré symbolizuje počet odohraných zápasov v KHL pre Michala Sersena. Zaznamenal v nich 86 bodov (22+64).  V krátkom rozhovore pred odchodom do kabín po prvej tretine povedal, že nevedel o tomto milníku. Spolu so spoluhráčmi si však želali, aby stretnutie doviedli do víťazného konca, čím by potešili fanúšikov, ktorí naplnili štadión do posledného miesta. Sersen bol na ľade pri expresne rýchlom góle zo strany Slovana, keď Garbutt vymietol brankárovi šibenicu už v 24.sekunde zápasu. Zaznamenal tak jeden z najrýchleších gólov belasých v KHL.

Strata hráčov

Slovan počas zápasov postupne strácal hráčov. Do druhej tretiny nenastúpil Martin Réway. Tú po narazení na mantinel nedohral Patrik Lamper, pre ktorého sa zápas skončil. V závere zápasu bol vylúčený Colby Genoway. Za tento zákrok dostal trest v hre, zápas sa preňho skončil. Napriek tomu patril k hráčom, ktorí na ľade strávili najviac času, v jeho prípade 20:33.  Z videa je ale vidno, že hráč súpera s číslom 85, odstavil dvoch hráčov Slovana, sám sa čudoval, prečo nejde na trestnú lavicu on, ale práve Genoway.

Podobnosť zápasov

Tak ako prvý domáci zápas aj ten posledný v sezóne sa skončil výsledkom 4:2. V oboch bol súperom Slovana Minsk. To, že oba vyhrali belasí rovnakým výsledkom je zhoda náhod. V oboch skóroval Genoway, ktorý dosiahol v auguste svoj prvý gól v drese Slovana, v marci 10.ligový gól. Oba priniesli drámu až do samého konca, aby Slovan pečatil svoje výhry gólmi do opustenej brány.

Aj keď už o „nič“ nejde spravia dusno

Kto vie čím to je. Zdalo sa, že v zápase, v ktorom v podstate o nič nejde si fanúšik vychutná hokej. Keď, ale do diania zasiahnu rozhodcovia fanúšik si položí otázku. Je toto potrebné? Vylúčenie Colbyho Genoway sme spomínali. Namiesto možnej presilovky Slovana o dvoch hráčov, hlavní rozhodcovia posúdili situáciu po svojom…Zákrok na Lampera zostal bez odozvy, viackrát necitlivo posúdili situáciu, vďaka čomu hráči znervózneli, čoho výsledkom bola bitka v stredovom kruhu.

Pridaj komentár