Strelecky atkívni Slováci v Slovane

Pri budovaní kádra boli niektorí fanúšikovia skeptickí pri podpisovaní Slovákov. Našli sa aj takí, ktorí slovenskú cestu chválili. Fanúšik Maroš nám na autogramiáde v nákupnom centre Centrál na otázku kto bude lídrom mužstva povedal:“Netrúfam si povedať, kto bude najlepší, nakoľko káder ešte nie je uzavretý. Budem fandiť našim slovenským reprezentantom, ktorí budú posilami aj pre národný tím. „

Belasí majú odohraných jedenásť zápasov. Nastrieľali dvadsať gólov, kde dvanásť má slovenský rukopis, zvyšných osem pridali legionári. Úvod sezóny vychádza Marekovi Viedenskému, ktorý vyrovnal svoju osem bodovú sezónu 2016/2017, kde na osem bodov potreboval 20 zápasov. Pre zranenie sa preňho uplynulá sezóna 17.10.2016 predčasne skončila. Rovnako dobre vstúpil do nového ročníku kapitán Andrej Meszároš, ktorý v ôsmych zápasoch strelil tri góly. Juraj Mikúš zaznamenal dva góly, po góle Pavol Skalický a Andrej Šťastný.

Najviac sa strelecky z legionárov darí Michalovi Řepíkovi, autorovi troch gólov. Dva pridal Colby Genoway, po jednom Nick Ebert, Cam Barker a Radek Smoleňák. Posledne menovaný je ale s deviatimi bodmi lídrom produktivity mužstva. Všetci veríme, že sa postupne presadia aj ďalší hráči, čím prispejú k zlepšeným výkonom tímu. Fanúšikovia čakali viac bodov na konte Lukáša Kašpara, ten navyše nehrá zle, pracuje pre mužstvo, čaká na svoj prvý gól. Veríme, že ešte pred príchodom Václava Nedorosta sa Lukáš rozbehne.

Pridaj komentár