Vo vyrovnanom zápase ťahali belasé za kratší koniec

ŠBK Šamorín vs. BK Slovan Bratislava 68-62 (20-15, 14-19, 13-14, 21-14)

Zápas, ktorý bol pôvodne plánový na sobotu 24.1.2015, bol na žiadosť Šamorínu presunutý na piatok 23.1.2015. Slovan tak vyhovel hosťom, ktorí chceli v sobotu postaviť  svoje mladé hráčky v zápase prvej ligy. V hale na Domkárskej sa od prvej minúty odohrával útočný basketbal, čoho dôsledkom bol raketový vstup Šamorínu do zápasu. V tretej minúte viedli hostky 7-0, až potom sa podarilo Slovanu prvýkrát skórovať, presadila sa Viktória Sholokhova, ktorá bola navyše pri svojom úsepšnom pokuse faulovaná, aby premenila aj bonusový bod. Slovan sa zlepšil v koncovke, pridal aj trojku Rieckej, v piatej minúte prehrával iba o bod 8-9. Najlepšou a najnebezpečnejšou hráčkou Šamorínu bola Romana Vyňuchalová, ktorá robila slovanistkám najväčšie problémy pod oboma košmi. V závere prvej štvrtiny síce Slovan znížil na 15-16, ale záver ovládli Šamorínčanky, ktoré  viedli po nej 20-15.

Do druhej štvrtiny vstúpili belasé úspešným streleckým pokusom Kalafutovej, ktorá znížila na 20-17. Šamorín odpovedal Vyňuchalovou, ktorá ku košu pridala aj bonusový bod, keďže bola faulovaná. Slovan sa navyše rýchlo vyfauloval, čím dával svojim súperkám možnosti hádzania trestných bodov. Druhá štvrtina napriek tomu Slovanu strelecky vyšla, padli mu trojkové pokusy, čím sa postupne vrátil do zápasu. V 16. minúte po trojke Hujsiovej prehrávali belasé 27-22, Slezáriková vzápätí znížila trojkou na 29-25.  V dobrom zápase a strhujúcom závere prvého polčasu upravili slovanistky  na polčasových 34-34, trojku zaznamenala Horonyová.

Po presnom streleckom pokuse Križmovej sa ihneď po prestávke dostali slovanistky do vedenie. Hra mala spád, oba mužstvá predvádzali rýchly basketbal. Šamorín sa dostal opäť do vedenia, keď potrestal nevyužité šance domácich hráčok. V 26 . minúte viedli domáce o tri body 43-40. Slovan zlepšil obranu, vybojoval viacero lôpt a po trojke Sholkhovovej a trom bodom Rieckej vyrovnal v 29. minúte na 45-45.  V 40.minúte pridala Slezáriková svoju druhú trojku v zápase, čím poslala svoj tím do vedenia 48-45.  Šamorín košom v posledných sekundách dokázal znížiť na 48-47.

V záverečnej štvrtine nevyužili slovanistky svoju šancu, začo ich hneď z protiútoku Šamorín potrestal, klasická situácia nedáš-dostaneš znamenala zmenu skóre 49-48 v prospech domácich. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, súperky sa striedali vo vedení. V 34. minúte viedol Slovan po zakončení Marcovej 54-52, aby vedenie na stranu Šamorína trojkou upravila Mračnová, ktorá spolu so spomínanou Vyňuchalovou dnes ťahali Šamorín. Po trojke Rieckej viedol v 36.minúte Slovan 60-59, potom však slovanistkám nevyšlo viacero nádejných streleckých možností, čo využil súper, ktorému dnes padlo dosť košov v posledných sekundách útoku. Okrem toho, dnes belasým nešla streľba z trestných bodov, kde naopak domáce boli úspešné.  Vo výbornom zápase bol Slovan blízko k víťazstvu, za svoj výkon sa hanbiť nemusí.

Najlepšie strelkyne zápasu – na domácej strane Romana Vyňuchalová   32 bodov, v drese  Slovana Alexandra Riecka 13 bodov.

Hlasy po zápase:

Danilo Rakočevič tréner BK Slovan: “ V zápase rozhodla úspešnosť v šestkách. My sme premenili iba 8 zo 17 pokusov, súper bol stopercentný 14/14.  Nám chýbalo premeniť o pár šestiek  viac v závere zápasu, čím by sme vyrovnali. Súperovi dobre zahrala Vyňuchalová, ktorá bola ich najlepšou hráčkou. Odohrali sme dobrý zápas, s výkonom som spokojný, v závere zápasu sme odpadli aj kondične. Budem sa opakovať – šestky rozhodli, v čase, keď sme vyhrávali o jeden bod, nepremenili sme tri šestky za sebou.“

Simona Marcová hráčka BK Slovan: “ Odohrali sme dobrý zápas, od prvej minúty sme dobre bránili, snažili sme sa, žiaľ v závere nám to tam nepadalo, smola. Po strelenom koši sme oslavovali, z protiútoku sme hneď inkasovali, musíme si na to dať na budúce pozor. Hoci nám úvod moc nevyšiel, vrátili sme sa do zápasu,  polčas sme dotiahli na remízu, ešte raz škoda toho záveru.“